Jak využít volný čas? Dělej co tě baví a cesta se otevře

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Procházíme obdobím, kdy je mnoho z nás nuceno zásadně změnit svůj životní styl. Karanténa a opatření proti koronaviru pro vás mohou znamenat skutečně velkou změnu. Asi nemá cenu hledat viníka bouře. Je to neočekávatelná krize, která citelně zasáhla nás všechny. Mnozí z vás nyní získali volný čas. Co s tím?

Koronavirus dal lidem volný čas

Věřím, že na všem špatném se dá najít něco dobrého. Stačí hledat. Kdo v životě nezažil chvíle, které byly skutečně pod psa? Asi každý máme zkušenost, že leckdy se z toho nakonec vyklube něco pozivního. Rozhodně nechci zlehčovat situaci, jen v ní chci najít tu příležitost, která se v ní vždy ukrývá.

Volný čas by mohl být klíčem. A to nejn pro ty z nás, kteří to s prací příliš přeháněli. Neměli jste čas na rodinu a nyní ho máte víc než dost? Využijte toho. Pokud máte děti, můžete posílit rodinné vztahy a porozumění. Vaše děti jsou doma. Budou si to pamatovat jako dobu, kdy byli s vámi. Rodina je důležitá…

Řada z vás naopak dále chodí do práce, ale můžete se zamyslet. Uspořádat si priority. Blízkost ohrožení života vašich bližních má vliv i na vaši psychiku. Můžete v sobě objevit skryté síly a zjistit, že v krizové situaci nevyměknete, ale dokážete pomáhat druhým. Kolik lidí se jen u nás stalo hrdinou všedního dne? Stovky, tisíce, možná i více.. I to se počítá!

Šance na změnu

Tím, že píšu tyto motivační články, se nestávám lepším, než kdokoli z vás. Mám také svoje problémy, slabiny a situace, které jsem nezvládl, stejně jako vy. Během svého života jsem se však naučil, že dokážu změnit svůj život. Udělal jsem to dvakrát, kdy jsem skutečně vědomě a zcela zásadně změnil celý svůj svět. Proto si myslím, že mluvím z vlastní zkušenosti, když řeknu, že změna je možná.

Během toho jsem se naučil, že klíčem k hledání správného směru je začít dělat to, co vás baví. Zároveň se při tom hodně věcí naučíte, které se vám mohou hodit zcela nečekaným způsobem.

Jak to udělat?

První věc je hluboký nádech. Místo případného nadávání na situaci, místo různých zlozvyků či ztráty času všeho druhu si prostě najděte svůj klid. Hluboký nádech, výdech… Neřešte problémy, které mohou nastat. Všechna “co kdyby” a podobně. Věřte, že ať se bude dít cokoli, zvládnete to přečkat a poradíte si, až ta chvíle příjde. Pomalý výdech, nádech…

Využijte volný čas a začněte tím, že se zklidníte a uvolníte. Následně udělejte první věc, která vás napadne, že je dobrá. Může to být úplná maličkost. Něco, co byste opravdu rádi udělali. Z čeho máte dobrý pocit? Zasaďte strom, udělejte si čas na děti a naslouchejte jejich příáním, vyměňte si u dveří tu starou rohožku, udělejte si ten dobrý čaj, který jste dostali na Vánoce a stále leží zabalený vy skříni… Snažte se během dne kdykoli se vám chce zhluboka klidně a pomalu dýchat a když vás napadne něco dobrého, udělejte to. Dělejte co vás baví. Krůček po krůčku. Uvidíte, že vás to někam dovede a otvře se před vámi cesta, po které budete moct jít.

Závěr

Vaše bohatství je váš život. Peníze jsou prostředkem, jak žít svobodně. Můžete si za ně koupit jídlo, domov, zážitky a spoustu krásných věcí. Jediná věc, kterou si nekoupíte, je váš čas. S postupem času bude stále vzácnější a vzácnější a jednou dojde každému z nás. Koronavirus nemá rád nikdo, ale proč nezkusit najít něco dobrého i na něm? Může to být váš volný čas. Je to šance začít dělat co vás baví. Jdete do toho?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img