[Názor] Co je za raketovým růstem Bitcoinu SV?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Radomir Eliáš
Původním zaměřením průmyslový programátor, Ex-CEO AREC future, 8 let zájmu o kryptoměny a blockchain technologie, příležitostný Trader, kryptoměnový analytik -technická a fundamentální analýza, analýza ICO & STO & SHITCOINS. Zájem o FinTech & HiTech startupy a OTC Biohacker - self programming. Business Developer freelancer (Nakamotox, Pure ideas, Simplifate ) člen The Crypto Brain Trust Syndicate, krom kryptomagazin.cz píšu i pro E15 - premium a warengo.

Bitcoin SV nazývaný jako Bitcoin Satoshi Vision vznikl forkem z BCH, co už sám o sobě je velmi divný projekt samotného Wrighta. Už jen toto samo o sobe je minimálně ambiciózní a pokud tomu tak je tvůrci by měli prokázat že opravdu jsou ve styku se samotným Satoshi Nakamotem, či jak Craig Wright tvrdí, že jím je.

Nezdá se, že Craig Wright je Nakamoto

Bohužel se nic takového nestalo a jak to tak vypadá ani nestane, protože Craig Wright sám sebe pomalu, ale jistě usvědčuje z manipulace. Nechci říci, že lže, protože tu je jistá pravděpodobnost, že si opravdu myslí, že je Satoshi Nakamoto.

Další, co je velmi zajímavé, je to, jakým způsobem byla veřejnost informována – pomocí tweetu a to jen o nějaké super utilitě. Na základě tohoto tweetu začala růst cena BSV až hodnota kapitalizace přesáhla kapitalizaci Binance coinu, což spustilo lavinový efekt a cena rostla dál, a to vše v průběhu jednoho dne.

Marketingový tah?

Upřímně, tohle beru jako velmi dobrý marketingový PR tah. Připravíte půdu, víte kde je vaše cílovka, jedna dobrá zpráva, trochu rozjedete market making na burzách, následně to kopete do komunity a oportunističtí tradeři a zelenáči vám to vynesou nahoru. Přikrmte to další zprávou a situace je na světě.

Rychlý růst = rychlý pád

Co mě krypto trh naučil je to, že rychlé růsty znamenají rychlé pády a čím větší růst tím i větší korekce. Když se podíváme na dlouhodobý graf ceny BSV, tak to nevypadá moc růžově. Dalším problémem a pro mě obrovským je osoba Samotného Craiga, ten člověk o sobě všude prohlašuje, že je Satoshi Nakamoto, ale nikdy to nepotvrdil. Stokrát opakovaná lež se stane pravdou…

Závěr

Podle mého názoru je to taková hezká manipulace, a scam projekt, který se snaží nachytat greenhorny, kteří jdou za vidinou lehkého zbohatnutí.

Nicméně vše má své řešení: Sednout si na zadek, přečíst si whitepaper Bitcoinu, pobavit se s lidmi, zajít si na přednášky a pak si přečíst whitepaper BSV a podívat se na marketingovou kampaň BSV a BCH. Myslím že to je dostatečné.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře