Nárůst počtu zmínek o „buy the dip” podtrhuje býčí scénář pro kryptoměny

3.7
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Když cena bitcoinu nedávno klesla na téměř 40 000 dolarů, na sociálních sítích se objevily zmínky o „Buy the dip.” To naznačuje, že se obchodníci řídili svými vlastními pravidly.

Podle údajů společnosti Santiment vzrostl počet zmínek o „buy the dip” na sociálních sítích na nejvyšší úroveň za posledních 22 měsíců. Společnost zabývající se analýzou blockchainu uvedla, že počet zmínek o této frázi na sociálních médiích vzrostl na skóre 323. Což je nejvíce od 25. března 2022.

Výrazný nárůst zmínek o „buy the dip” napříč sociálními platformami svědčí o počátečním vysokém optimismu obchodníků ohledně rychlého zotavení trhu.

Tento optimismus výrazně vzrostl po bleskovém krachu na kryptoměnovém trhu 3. ledna. Signalizuje to rostoucí povědomí obchodníků o příležitostech, které nižší úrovně představují.

Údaje z Google Trends ukazují, že zájem uživatelů o termín „buy the dip“ je od konce listopadu 2023 na vzestupné trajektorii.

Google Trends je nástroj, který analyzuje popularitu výrazů ve vyhledávači Google pomocí dat v reálném čase.

Výše uvedený graf ukazuje, že lidé v posledních šesti týdnech vyhledávali výraz „buy the dip,” což bylo ovlivněno tržními trendy a občasnými poklesy cen.

Uživatelé sociální sítě X patřili k největším optimistům ohledně rychlého zotavení cen. Několik analytiků vyzvalo účastníky trhu, aby „nehledali důvody k prodeji,” ale „kupovali pokles.”

Zdroj: twitter.com

Další příspěvek z 3. ledna od uživatele X Dust poukázal na to, že „cenová akce v delším časovém rámci vyzývá k mnohem většímu nárůstu ceny,“ a dodal, že se jedná o „přiležitost nákupu poklesu.”

Historicky následovaly hlubší propady cen

Prudký nárůst počtu výzev k nákupu poklesu v minulosti představoval příležitost pro trpělivé obchodníky. Je však také známo, že značí hlubší korekce.

Například po prudkých nárůstech počtu výzev k nákupu na pokles během býčího období v roce 2021 následovaly hlubší poklesy cen.

Podle Alternative.me však index strachu a chamtivosti zůstává v teritoriu „chamtivosti.” I když tento ukazatel minulý týden klesl ze 73 na 68 ze 4. ledna, svědčí to o tom, že obchodníci jsou stále optimističtí ohledně pokračování růstového trendu na trhu.

Pokles ceny BTC vyvolává atmosféru „buy the dip“

Prudký nárůst výzev k nákupu poklesu následoval po prudkém poklesu ceny Bitcoinu (BTC) 3. ledna, která se propadla až o 9 % z 45 510 USD na 41 000 USD. Tato úroveň byla naposledy zaznamenána v prosinci 2023 a téměř vymazala všechny zisky dosažené od 1. ledna.

Pokles vyplavil mnoho pákových pozic, přičemž během 24 hodin došlo k likvidaci dlouhých pozic za více než 700 milionů dolarů.

Celotržní korekce byla přičítána zprávě platformy digitálních finančních služeb Matrixport, která stáhla svou nedávnou prognózu, že Komise pro cenné papíry Spojených států amerických potenciálně schválí první spotové Bitcoin ETF v lednu 2024.

Platforma Matrixport tvrdila, že SEC v lednu všechny spotové Bitcoin ETF zamítne. Dále tvrdila, že k takovému schválení nedojde dříve než ve druhém čtvrtletí letošního roku.

V době psaní tohoto článku se Bitcoin podle údajů Tradingview obchoduje na hranici 44 000 USD. Dlouhý spodní knot na svíčce z 3. ledna naznačoval, že býci agresivně nakupovali na drawbacku na 41 000 USD.

Všechny hlavní klouzavé průměry směřovaly vzhůru, což naznačovalo, že růst není u konce. Býci se nyní soustředí na návrat k úrovni 45 000 USD a její překlopení do supportu. Pokud by se jim to podařilo, upřeli by svůj zrak na další hlavní rezistenci na úrovni 50 000 USD.

Na opačné straně by medvědi mohli pokračovat ve vybírání zisků. Výsledný prodejní tlak by mohl bitcoin stáhnout na 42 000 USD a později ke 40 000 USD.

Mezitím účastníci trhu se zatajeným dechem očekávají rozhodnutí Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) o spotových Bitcoin ETF a o tom, jak bude reagovat velký kryptoměnový a potažmo i širší trh.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img