Nákup kryptoměn kreditní kartou je nyní na Tchaj-wanu zakázán

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Tchajwanská komise pro finanční dohled (FSC), jako hlavní finanční regulátor, vydala poznámku pro bankovní sektor, v níž naznačila, že by poskytovatelům virtuálních aktiv (VASP) neměli udělovat status obchodníka v operacích s držiteli kreditních karet. To znamená de-facto zákaz nákupu kryptoměn kreditní kartou na ostrově. 

Jak informovala místní média ve čtvrtek 21. července, finanční dozorčí komise zaslala počátkem července dopis Asociaci bank, v němž jejím členům připomněla, že virtuální aktiva jsou vysoce spekulativní a riziková a peněžní toky jsou složité a náročné na efektivní sledování transakcí.

Regulátor také upřesnil, že kreditní karty jsou v podstatě spotřebitelské platební nástroje, nikoli investiční nebo platební nástroje s vysoce spekulativními či rizikovými transakcemi. Odkazuje tak na dlouholetou tradici, která mimo jiné chrání držitele kreditních karet před placením za online hazardní hry, akcie, futures a opce.

Nová pravidla budou platit do tří měsíců

FSC požaduje, aby se banky přizpůsobily novým pokynům do 3 měsíců. Poté musí útvar auditu přezkoumat své vnitřní dodržování a ohlásit výsledky regulátorovi.

Není to poprvé, co FSC podnikla kroky nebo vyjádřila svůj skepticismus ohledně kryptoměn. V loňském roce vydal regulátor několik tiskových zpráv, aby veřejnosti připomněl související rizika spojená s virtuálními aktivy.

V červenci 2021 Tchaj-wan uzákonil obnovené požadavky na boj proti praní špinavých peněz (AML) pro burzy kryptoměn na základě doporučení Financial Action Task Force.

Guvernér Centrální banky Čínské republiky (Tchaj-wan) na konci června doporučil pilotní projekt digitální měny centrální banky (CBDC) bez úročení.

Závěr

Tchaj-wan je v současné době ve druhé fázi svého pilotního programu CBDC, kdy jeho centrální banka poskytuje CBDC pěti vybraným tchajwanským bankám k distribuci mezi spotřebitele.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: