Regulátoři mohou po krizi Terry upřednostňovat centralizované stablecoiny, říká úředník švýcarské centrální banky

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Zástupce ředitele Švýcarské národní banky (SNB) Thomas Muser komentoval probíhající trendy v digitálních měnách centrálních bank (CBDC), stablecoinech a regulacích.

Regulátoři mohou zvýhodnit centralizované stablecoiny

Moser řekl, že funkce CBDC bude velmi základní a soukromí emitenti stablecoinů k nim mohou přidávat služby, aby uspokojili potřeby maloobchodních zákazníků. Vysoce postavený úředník centrální banky Švýcarska sdílel náhled na finanční inovace a přijetí soukromých stablecoinů.

Tématem je také nedávný kolaps terry (LUNA) a jeho případný dopad na předpisy. Moser řekl, že krach luny a jejího decentralizovaného algoritmického stablecoinu UST by mohl mít trvalý dopad na regulátory.

Regulátoři mohou být nuceni upřednostňovat centralizované stablecoiny před decentralizovanými, i když ne každý decentralizovaný stablecoin je jako UST, myslí si zástupce ředitele SNB.

Uvedl:

„Obávám se, že lidé hodí všechny decentralizované stablecoiny do stejné kategorie, což není pravda, víte, takže existuje nebezpečí. Myslím si, že regulace upřednostní centralizované stablecoiny.”

Riziko pro krypto

Thomas Moser dále řekl, že pokud by byly v kryptoprůmyslu implementovány současné finanční regulace, tak ekosystém decentralizovaných financí (DeFi) přestane ihned existovat.

 „Pokud prostě vezmete stávající regulaci a dáte ji na krypto, pak defi zmizí. Protože budete mít pouze centralizované subjekty, které můžete regulovat aktuální regulací. Pro DeFi, kde neexistuje jediný subjekt, který by nesl odpovědnost, kde jsou ve skutečnosti jen malé smlouvy, které se vzájemně ovlivňují, potřebujete jiný typ regulace,“ vysvětlil.

Tyto výroky švýcarského centrálního bankéře ukazují, že poměrně dobře rozumí specifikům kryptotrhů i potřebě rozumných regulací pro související finanční inovace. SNB přitom sama zvažuje vydání svého CBDC, kde řada dalších centrálních bank činících podobný krok vidí v kryptu hrozbu či konkurenci.

Švýcarská centrální banka je jednou z mála, včetně Číny, které již zahájily pilotní projekt pro své národní CBDC. Po lednovém testování však banka zveřejnila zprávu založenou na svých studiích, kde vyhodnotila, že rizika převažují nad přínosy.

Závěr

Švýcarský vysoce postavený centrální bankéř poukázal na riziko, že regulátoři znevýhodní decentralizované stablecoiny. Poukázal na to, že všechny tyto projekty nejsou podobné algoritmickému stablcoinu UST, který se nedávno zhroutil.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img