[MOON] Microsoft vytvoří nový autentifikační systém – použije k tomu Bitcoin blockchain!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...

Společnost Microsoft vyvíjí decentralizovaný identifikační systém na bázi Bitcoinu, jehož cílem je výrazně zlepšit soukromí, bezpečnost a kontrolu při současném dosažení desítek tisíc operací za sekundu. Přístupové údaje v novém ID systému budou plně vlastněny a kontrolovány uživateli.

Nová autentifikační síť Microsoftu na Bitcoin blockchainu

Společnost Microsoft již více než rok experimentuje s různými technologiemi blockchainu, aby vytvořila nový typ systému pro digitální identity, který zvýší soukromí, bezpečnost a kontrolu.

Nakonec technologický gigant zjistil, že Bitcoin je jedinou technologií s výkonovými charakteristikami schopnými pohánět skutečně celosvětový decentralizovaný identifikační systém. 14. května 2019 Alex Simons, viceprezident pro programový management, oznámil:

„Dnes oznamujeme předběžný náhled sítě DID na bázi Sidetree nazvané ION (Identity Overlay Network), která běží na vrcholu bitcoinového blockchainu na základě nově vznikajícího souboru otevřených standardů, které jsme vyvinuli ve spolupráci s mnoha našimi partnery v DIF (Decentralized Identity Foundation).“

A dodává k tomu:

„Tento přístup výrazně zlepšuje propustnost systémů DID, aby bylo dosaženo desítek tisíc operací za sekundu.“

“Bitcoin je jediná jednotka hodnoty relevantní v provozu aspektů on-chain ION sítě”

Mohlo by vás zajímat: Microsoft oznamuje novou blockchainovou platformu – konkurenční boj začal!

Pro vytvoření škálovatelné základní vrstvy pro plně decentralizované identity společnost Microsoft, ve spolupráci s Decentralized Identity Foundation, představuje síť ION a formálně ji popisuje takto:

„ION je veřejná, decentralizovaní identifikační síť nevyžadující povolení, která implementuje protokol blockchainu Sidetree na vrcholu Bitcoinu (jako překrytí „vrstvy 2“) pro podporu DID/DPKI v tomto měřítku.“

Jedním z klíčových bodů sítě ION je kromě toho, že je bez povolení a decentralizována, také to, že je plně založena na Bitcoinu. A nebudou tam žádné prodejní tokeny. Ve skutečnosti dokumentace v GitHub specifikuje, že:

„… ION nezavádí nové tokeny/mince – Bitcoin je jedinou jednotkou hodnoty, která je důležitá pro fungování on-chain aspektů sítě ION.“

Navíc, podle Simonse, nový ID systém umožní uživatelům bezproblémový přístup ke všem aplikacím ve svém digitálním světě. Systém bude soběstačný, takže v něm budou uživatelé vlastníky svých osobních údajů.

Stejně tak jako každý uživatel Bitcoinu je jediná osoba plně odpovědná za své osobní klíče, tak uživatel společnosti Microsoft bude také plně zodpovědný za své vlastní přístupové údaje.

Jak myslíte, že nový identifikační systém Microsoftu založený na Bitcoinu ovlivní hodnotu Bitcoinu? Podělte se o svůj názor!

Co číst dál?

[KRÁTKÝ UPDATE] Bitcoin v červených číslech – Zdá se, že dnes bude den altcoinů!!!

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře