Mohl by Litecoin překonat XRP? Analytik z Forbes tvrdí, že ano!

1
Litecoin

Pokud se podíváme na kryptoměny se středně velkou kapitalizací, jen těžko najdeme coin, který v roce 2019 zvýšil svou hodnotu více než Litecoin. LTC v lednu začal na třiceti dolarech. V průběhu prvních dvou měsíců stihl svou hodnotu zdvojnásobit. Momentálně se podle stránky KMcap.eu obchoduje za 56,5 $ a je docela dosti možné, že v průběhu následujících týdnů půjde ještě výš!

Litecoin se jako jeden z mála coinů obchoduje za ceny vyšší než na podzim 2018 a pomalu, ale jistě, otáčí dlouhodobý trend. Co však způsobilo tento úspěch? A vydrží to Litecoinu do budoucna nebo se zlomí, jakmile Bitcoin zavelí down?

Litecoin – kryptoměna plná pozitivního fundamentu

Na stránkách Forbsu se nedávno objevil článek, ve kterém autor Litecoin popisuje jako kryptoměnu s velkým potenciálem a dokonce tvrdí, že v roce 2019 překoná v kapitalizaci XRP! Stal by se tak třetí nejhodnotnější kryptoměno a tak se nabízí zásadní otázka – Proč? Čím je Litecoin tak výjimečný?

Litecoin je v podstatě klon Bitcoinu s jedním velkým rozdílem. Rychlost tvoření bloků v LTC blockchainu je 4x rychlejší a do každého bloku se vejde 4x více transakcí. Tato platební síť tak oproti Bitcoinu zpracuje 16x více transakcí!

Litecoin je tak v krypto-komunitě používán jako rychlejší a levnější alternativa k Bitcoinu. Minulost nám však x-krát ukázala, že rychlost a cena transakcí ne vždy koreluje s cenou dané kryptoměny.

Podle Billyho Bambrougha (autora zmíněného článku na Forbes) je současný růst LTC zapříčiněn snahou společnosti Litecoin Foundation o zlepšení bezpečnosti a anonymitu tohoto coinu spolu s uzavřením zajímavých partnerství.

„Volatilita Litecoinu vyletěla poté, co Litecoin Foundation oznámila plány na integraci MimbleWimble protokolu. [..]

Sledujte, jak budou v březnu zprávy o narušení soukromí uživatelů kryptoměn (např. nedávný skandál kolem Coinbase) ovlivňovat trh. „

Pomůže Litecoinu halving?

Zapomenout nesmíme ani na nadcházející halving odměn za těžbu Litecoinu (těšit se na něj můžeme na začátku srpna 2019). Ze současných 25 LTC za blok se odměna sníží na polovinu, což výrazně ovlivní celý trh s Litecoinem. Mineři budou po novu generovat poloviční množství coinů. Inflace se tak výrazně sníží, což by mělo z dlouhodobého hlediska zvýšit cenu LTC.

Odpočet do dalšího halvingu naleznete zde.

Pohled na minulé halvingy Bitcoinu, Litecoinu a dalších kryptoměn ukazuje, že tato událost má na samotnou kryptoměnu pozitivní dopad. V případě Bitcoinu lze dokonce tvrdit, že to byl jeden z impulsů šíleného rallye v roce 2017.

Šedá eminence se vrací zpět na své místo?

Litecoin se často označuje jako digitální stříbro. Šedá eminence krypto-světa. Coin, který žije a prosperuje ve stínu svého velkého bratra – Bitcoinu. Pro většinu našich čtenářů to možná může znít až bláznivě, ale Litecoin byl po většinu své existence na druhém místě v žebříčku kapitalizace!

Kryptoměny nové generace, které dokážou víc než jen přesouvat se z peněženky do peněženky, však Litecoin o tuto pozici připravily. Je možné, že to bylo jen dočasné?

Litecoin v poslední době ukazuje svou sílu. Je však náročné představit si, že by předběhl projekty jako Ethereum nebo XRP. Na to by musel mít čtyřnásobnou hodnotu (~ 250 $).

Co na to říká technická analýza?

1D LTC/USD - Coinbase Pro
1D LTC/USD – Coinbase Pro

Z pohledu technické analýzy LTC momentálně soupeří se silnou rezistencí v pásmu 55-65 dolarů a drží se ve stoupajícím trendovém kanálu. Pokud mu vydrží pozitivní sentiment a Bitcoin nebude dělat žádné výrazné pohyby směrem dolů, je dost možné, že v nejbližších týdnech tuto rezistenci překonáme. V tom případě by se Litecoinu otevřela cesta ke kulatému číslu 100 $. Dostat se do trojmístných čísel však rozhodně nebude jednoduché.

Samozřejmě, je nutné připomenout, že od začátku letošního roku Litecoin nezaznamenal žádnou větší korekci. Proto si třeba dávat velký pozor! Do halvingu je daleko a s rezistencí se ještě můžeme dosti potrápit.

Pokud se vám Litecoin líbí a zvažujete nákup, na Trading11 pro vás připravujeme rozsáhlejší analýzu tohoto coinu. LTC je díky jeho stoupajícímu trendu jednou z největších příležitostí pro amatérské obchodníky s kryptoměnami a bylo by vážně škoda toho nevyužít.

Co číst dále?

Moorův zákon dále žije! – Tektonické pohyby ve světě výpočetních technologií navždy změní informatiku

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Čočkin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Čočkin
Host
Čočkin

Kdyby LTC překonalo XRP tak LTC bude dražší než Ethereum cenově LTC by stálo kolem 200 usd plus mínus a tomu nevěřím že by do toho někdo cpal prachy aby to rostl na víc když ten žlutý šmejd prodal všechny své Litcoiny na vrcholu a pak se obhajoval že to musel prodat aby nebyl zaujatý na LTC podobný nesmysl , ptám se tak proč to ta rákoska neprodala jak stál LTC 4 usd proč to prodal za 380 usd , NASRAT doufám že celý LTC půjde doprdele odkud to přišlo .Rakosník vytvořil LTC jen pro své obohacení a nebýt Coinbase… Číst vice »