Množství Etherea na burzách kleslo na pětileté minimum

5
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Již od září 2022 klesá množství tokenů Etherea (ETH) uloženém na kryptoměnových burzách. Nejvýraznější pokles přišel v listopadu a prosinci, po pádu burzy FTX. Současné hodnoty dosahují pětiletého minima.

Podle údajů Glassnode se v současnosti na centralizovaných burzách drží jen 14,85 % celkové nabídky Etherea. Pro srovnání, při poslední býčí fázi trhu v roce 2021, drželi obchodníci na burzách kolem 25-26 % nabídky. Pro obchodování máme tak v současnosti k dispozici jen 17,86 milionu tokenů Etherea.

Propad není jen na burzách. Při kontrole množství peněženek s více než 100 ETH je také patrný propad.

Může za to Shapella?

Analytici dospěli ke dvěma možným důvodům, které k tomuto jevu vedou. Prvním je rozhodně nedůvěra v centralizované burzy po pádu FTX a tak i logické přesouvání tokenů do decentralizovaných peněženek. Jako druhý možný důvod se pak ukazuje upgrade Shapella (Shanghai), který umožnil validátorům vybrat svoje stakované tokeny. Velké kryptoburzy jako Binance, Bitfinex, Kraken a další zaznamenaly výrazný odliv Etherea ihned po nasazení upgrade.

Máme ETH nakupovat nebo prodávat?

Obecně vzato by se stahování tokenů z burz dalo číst jako býčí signál. Může to znamenat, že většina očekává růst ceny a neplánuje proto za současné situace prodávat. Tím, že se však stahují z burzy to ale také může ukazovat na dlouhodobost tohoto předpokládaného růstu. Uvidíme, jak se současná ekonomická situace nakonec vykrystalizuje a jestli to pro kryptoměny bude zpráva dobrá nebo špatná.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img