Miliardář slibuje, že se postaví do čela první mexické banky přijímající BTC

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Třetí nejbohatší muž Mexika, Ricardo Salinas Pliego, zdvojnásobil svou podporu Bitcoinu a odhalil plány na otevření první banky přijímající BTC v zemi.

27. června mexický miliardář tweetoval svou podporu široké veřejnosti a poznamenal, že jeho banka „pracuje“ na tom, aby jako první v Mexiku přijala přední digitální aktivum na světě.

Bitcoin jako nové zlato Mexika

Komentáře následují po masivním schválení Bitcoinu Salinasem, který uvedl, že je „naprosto správné“ považovat Bitcoin za nové zlato.

 

Salinas je zakladatelem a předsedou Grupo Salinas, mexického korporátního konglomerátu zahrnujícího televizní a rozhlasovou síť TV Azteca, maloobchodního prodejce spotřební elektroniky Grupo Elektra, fotbalového klubu Mazatlan FC a významné místní banky Banco Azteca.

Banco Azteca, která měla v roce 2020 roční tržby 2,54 miliardy USD, působí v Mexiku, Panamě, Guatemale, Hondurasu a Peru. Společnost, jež začala banku provozovat v roce 2002, nabízí spotřebitelské úvěry na zboží, půjčky pro osobní a malé firmy, kreditní karty, hypotéky a mzdové systémy.

Podle indexu Bloomberg Billionaires Index se Salinasovo jmění letos zvýšilo o 2,8 miliardy dolarů na 15,8 miliardy dolarů.

Zpravodajství dodalo, že Salinas uvedl, že loni investoval 10 % svého likvidního portfolia do bitcoinů. K úctě k aktivu se hlásil několikrát, mimo jiné i v rozhovoru pro Cointelegraph na začátku roku 2021.

Závěr

Mexiko přijalo před třemi lety zákon o Fintech, jenž nastiňuje právní rámec pro kryptoměny. Tento zákon prohlašuje digitální měny za platební prostředek. Nově chce země také následovat Salvador a Bitcoin zcela zlegalizovat. Eduardo Murat Hinojosa, úředník federální vlády Mexika, se dokonce nechal slyšet, že podniká kroky k prosazení přijetí a kryptoměn v zemi.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img