Mike Belshe: Schválení spotových ETF na bitcoin nebude tak snadné, jak si většina lidí myslí

5
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Mike Belshe, generální ředitel kryptoměnové burzy BitGo, v nedávném rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že před schválením spotových bitcoinových ETF se musí ještě zlepšit struktura trhu. I když věří v konečné schválení, tak připouští i možnost ještě pár kol zamítnutí. Analytici odhadují pravděpodobnost schválení na 90 %.

Belshe si myslí, že vše nasvědčuje pravděpodobnému schválení těchto fondů. Nasvědčují tomu i diskuze, které Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vede se společnostmi žádajícími o schválení. SEC ale často kritizuje spojení mezi kryptoměnovými burzami a správci kryptoměn (custodians). Podle Belshe musí být tato situace vyřešena před finálním schválením. Proto si myslí, že leden 2024 ještě stále není pro tato ETF finální termín.

ETF nelze stavět jen na jednom dodavateli

Také se v rozhovoru odvolával na podobnou situaci, kterou řešil Sam Bankman-Fried (SBF), bývalý generální ředitel dnes již neexistující burzy FTX. Před necelým rokem a půl přišel s návrhem regulací pro kryptoměny a současně dodával, že se jeho burza postará kompletně o všechno. Obdobná situace je podle něj aktuálně s Coinbase, kdy velká část žádostí plánuje využívat jejich služby pro všechny procesy. To může vytvářet významné riziko, aniž by kdokoliv přirovnával Coinbase k fungování FTX.

Záznam rozhovoru si lze pustit přímo v Bloomberg TV nebo i na YouTube.

Závěr

O schválení se zatím stále jen spekuluje. SEC nevydala žádnou zprávu. Ani kladnou ani zápornou. Probíhají ale schůzky s žadateli a vidíme i úpravy v žádostech, které po nich probíhají. To vše lze samozřejmě číst jako potenciální možnost schválení. Celková tržní kapitalizace kryptoměn razantně narostla po úvodních spekulacích, ale poslední tři týdny již opět stagnuje. Přesto na burzách dochází k poklesu zůstatků množství bitcoinů. Peníze se tak evidentně přelévají z altcoinů. Uvidíme, jak vysoko dokáže případné schválení cenu vyhnat a samozřejmě jestli s ní opravdu případné schválení něco udělá.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img