MicroStrategy uzavírá novou sázku, nabízí nový dluh ve výši 700 milionů dolarů na nákup bitcoinu

0
(0)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Společnost MicroStrategy (NASDAQ: MSTR), největší veřejně obchodovatelný držitel Bitcoinu (BTC), oznámila navýšení nabídky dluhu za účelem financování dalších akvizic kryptoměn.

Společnost zveřejnila, že plánuje získat 700 milionů USD prostřednictvím prioritních konvertibilních dluhopisů se splatností v roce 2032. Jejich cena je stanovena na výnos 2,25 % ročně. Kupující mají rovněž možnost koupit dalších 100 milionů USD v prioritních cenných papírech.

Podrobnosti o dluhové nabídce

Nabídka dluhu v hodnotě 700 milionů USD, původně ohlášená na 500 milionů USD, zahrnuje opci pro první kupující na nákup dalších dluhopisů v hodnotě 100 milionů USD.

V případě plného uplatnění by celkové výnosy mohly dosáhnout 786 milionů dolarů. Dluhopisy budou úročené sazbou 2,25 % ročně, splatnou pololetně 15. června a 15. prosince. Přesněji od prosince roku 2024 a jejich splatnost nastane v červnu 2032.

Podle společnosti MicroStrategy budou dluhopisy prodány v rámci soukromé nabídky kvalifikovaným institucionálním kupujícím. A to podle pravidla 144A zákona o cenných papírech z roku 1933.

Konverzní poměr je stanoven na 0,4894 akcie za 1 000 USD dluhopisů. To odpovídá počáteční konverzní ceně přibližně 2 043,32 USD za akcii. Představuje to 35% prémium oproti objemově vážené průměrné ceně 1 513,46 USD ke dni 13. června 2024. Konverzní kurz se může ještě upravit na základě některých událostí.

Společnost rovněž poskytla prvním kupujícím opci na nákup dalších dluhopisů v hodnotě až 100 milionů USD do 13 dnů od emise. Očekává se, že nabídka bude uzavřená od 17. června 2024, pokud budou společnost splnění obvyklé podmínky uzavření.

Strategická akumulace bitcoinu

Michael Saylor je předseda představenstva a spoluzakladatel společnosti MicroStrategy. Saylor začal v roce 2020 investovat do bitcoinu, který považuje za zajištění proti inflaci a alternativu k držení hotovosti.

Od té doby firma nashromáždila přibližně 214 400 BTC, které mají v době psaní tohoto článku hodnotu přibližně 14,22 miliardy amerických dolarů. Významný podíl představuje více než 1 % celkové nabídky bitcoinů, která je omezená na 21 milionů.

Společnost MicroStrategy aktivně hromadila Bitcoin, přičemž k financování svých nákupů využívala dluh a volatilitu trhu.

Společnost prosazuje své přesvědčení, že bitcoin bude v dlouhodobém horizontu nadále posilovat. Prodejem konvertibilních prioritních dluhopisů získává společnost MicroStrategy flexibilitu. Držitelé dluhopisů je mohou před splatností konvertovat na akcie MicroStrategy, zatímco společnost těží ze získaných prostředků.

Výkonnost akcií MicroStrategy

Globální investiční společnost AllianceBernstein nedávno vydala rating outperform pro MicroStrategy. Dále zvýšila cílovou cenu pro akcie MSTR na 2 890 dolarů a předpověděla, že do roku 2030 by mohl Bitcoin dosáhnout 1 milionu dolarů.

V době psaní tohoto článku se akcie MSTR obchodovaly za 1 507 USD.

Analytici považují akcie MSTR za vynikající nástroj pro investory, kteří se chtějí vystavit potenciálním ziskům bitcoinu, aniž by tuto kryptoměnu přímo drželi. Akcie MSTR tak mohou těžit z budoucího růstu ceny bitcoinu.

Prozkoumejte akcie MicroStrategy na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img