MicroStrategy opět nakupuje BTC, tentokrát za 14,4 milionů dolarů

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Společnost MicroStrategy, známá svými velkými investicemi do největší kryptoměny světa, oznámila svůj další nákup 420 BTC v hodnotě 14,4 milionu amerických dolarů.

Bitcoin a MicroStrategy

MicroStrategy, jedna z největších společností na světě investující do Bitcoinu, oznámila tento týden další nákup 420 BTC. Od posledního oznámení v červnu tak společnost zvýšila své celkové držby na 152 800 BTC v hodnotě 4,46 miliardy amerických dolarů.

Podle zveřejněného výkazu o výdělcích za druhé čtvrtletí letošního roku společnosti MicroStrategy bylo 12 800 BTC získáno za průměrnou cenu 28 233 dolarů za jeden BTC, což je pod současnou tržní cenou 29 195 dolarů. Průměrná nákupní cena pro celkové držby BTC společnosti však zůstává na 29 672 dolarech, což je mírně nad tržní cenou.

Andrew Kang, finanční ředitel společnosti MicroStrategy, uvedl, že společnost efektivně získala kapitál prostřednictvím svého programu akcií na trhu a využila hotovost z provozu k dalšímu zvyšování Bitcoinů na své bilanci. Kang také dodal, že Bitcoin má slibné pozadí díky rostoucímu institucionálnímu zájmu.

Společnost MicroStrategy vykázala ve druhém čtvrtletí letošního roku tržby ve výši 120,4 milionu dolarů, což je o 1,4 % méně než ve stejném období v minulém roce. Provozní náklady však oproti minulému roku klesly o úctyhodných 88,2 %, což je z velké části díky tomu, že společnost utrpěla pouze ztrátu 24,1 milionu dolarů na svých držbách BTC v tomto čtvrtletí, oproti ztrátě 917,8 milionu dolarů ve druhém čtvrtletí roku 2022.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 629 USD dle KMC.

Závěr

Co si o nákupech společnosti MicroStrategy myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Výsledky společnosti MicroStrategy za druhé čtvrtletí letošního roku naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lumas

Vi co asi v budoucnu bude….

Felix

Saylor kupuje lokalni top, jako uz nekolikrat.

Vojtech

Nomen, omen. Je to přeci námořník, tak rád pluje na vlnách😃

spot_img