Microsoft pracuje na kryptopeněžence pro svůj webový prohlížeč Edge

4.8
(4)

Technologický gigant Microsoft pracuje na non-custody kryptopeněžence pro svůj webový prohlížeč Edge. Informaci v pátek zveřejnil specializovaný web Bleeping Computer s odvoláním na testování nové funkce.

Na funkci jako první upozornil na Twitteru účet společnosti Albacore, který zveřejnil několik snímků obrazovky peněženky.

Většinou se zabýváme výzkumem softwaru a reverzním inženýrstvím. Tak jsem nakonec funkci peněženky také ojevil.

Bleeping Computer uvedl, že peněženku, která je s největší pravděpodobností dostupná pouze uživatelům Microsoft Edge Dev Channel, testoval v rámci omezené testovací fáze.

Microsoft, prohlížeč Edge a kryptoměny

Na jednom ze snímků, které společnost na Twitteru zveřejnila, se uvádí:

Jedná se o peněženku, která je non-custody, což znamená, že máte nad svými prostředky plnou kontrolu. Nemáme přístup k vašemu heslu a klíči pro obnovení. Je zabudovaná v prohlížeči Edge, takže ji lze snadno používat bez nutnosti instalace jakéhokoli rozšíření … Jako tester použijete své vlastní prostředky. V případě ztráty finančních prostředků společnost Microsoft žádnou ztrátu nenahradí. Toto je důvěrný projekt a žádné podrobnosti by neměly být externě sdíleny.

Další snímky obrazovky pak ukazují integraci s Coinbase a Moonpay a podporu NFT a kryptografických swapů.

Zpravodajský web Bleeping Computer dále uvedl, že Microsoft spolupracuje s vývojářským studiem Ethereum Consensys, aby nabídl vestavěnou funkci krypto swapu mezi etherem (ETH), Uniswapem (UNI), stablecoinem Dai (DAI) a dalšími stablecoiny USD coin (USDC) a Tether (USDT).

Mluvčí společnosti Microsoft se k celé situaci vyjádřil těmito slovy:

Ve společnosti Microsoft pravidelně testujeme nové funkce, abychom prozkoumali nové možnosti pro naše zákazníky. Těšíme se na poznatky a sbíráme zpětnou vazbu od zákazníků, ale v tuto chvíli nemáme nic dalšího, co bychom mohli sdělit.

Na otázku, zda je pravděpodobné, že Microsoft uvede na trh vlastní kryptopeněženku, účet Albacorer reagoval takto:

Osobně bych se přikláněl k tomu, že ano. Microsoft má sice celou řadu experimentálních projektů v nejrůznějších oblastech, ale pokud se stane, že některý z nich přistane ve veřejně přístupných verzích produktu (řekněme Windows nebo v tomto případě Edge), málokdy se úplně zruší. Nejhorší scénář obvykle je, že se spustí a později z provozu bude vyřazen, pokud nezíská takový ohlas, v jaký doufali.

Mimochodem ani konkurence nespí a konkurenční webové prohlížeče Opera a Brave nabízejí několik kryptografických funkcí, včetně vestavěné peněženky.

Závěr

Musím říci, že osobně jsem čekal, kdy s něčím takovým Microsoft přijde a pro mne to je dalším potvrzením rostoucí adopce důkazem, že kryptoměny i velcí hráči berou velmi vážně. Potenciální krok Microsoftu navíc představuje další snahu o výrazné rozšíření nabídky a možností prohlížeče Edge. Ten z hlediska popularity obecně zaostává za konkurenčními prohlížeči, jako je Chrome od Googlu či Safari od společnosti Apple.

Mimochodem v únoru společnost Microsoft oznámila integraci vyhledávače a chatu poháněného umělou inteligencí prostřednictvím aplikace ChatGPT společnosti OpenAI jako součást nových vylepšení vyhledávače Bing a prohlížeče Edge.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img