Microsoft varuje před novými hrozbami v kryptoměnovém odvětví

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější zpráva bezpečnostního týmu technologického gigantu Microsoft uvádí, že hackeři útočící na kryptoměnové společnosti jsou stále více kreativnější a agresivnější. Na co přesně upozornil technologický gigant?

Microsoft varuje před novými hrozbami

Tým Security Threat Intelligence společnosti Microsoft před nedávnem vydal zprávu, ve které odhalil nové hrozby týkající se kryptoměnového průmyslu. Technologický gigant nově označil chatovací skupiny na Telegramu vydávající se za kryptoplatformy za extrémně nebezpečné.

Podle bezpečnostního týmu Microsoftu jsou podvodníci kreativnější a tito aktéři mají značné znalosti světa kryptoměn a investic. Cílem podvodníků je tak získat si důvěru a vypadat co nejvíce autenticky s platformou.

Microsoft ve své zprávě uvádí:

Trh s kryptoměnami zůstává oblastí zájmu aktérů ohrožení. Cílení uživatelé jsou identifikováni prostřednictvím důvěryhodných kanálů, aby se zvýšila šance na úspěch. Zatímco největší společnosti mohou být cílem, cílem zájmu mohou být i menší společnosti.

Podle výzkumu Privacy Affairs útoků na kryptoměnové burzy a uživatele neustále přibývá. Jen v letošním roce vzrostl počet kryptoměnových podvodů o 37 %. Často dochází také ke krádežím osobních údajů na centralizovaných burzách.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 949 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnové podvody neustále rostou a my jen můžeme doporučit být extrémně obezřetní. Pokud máte jakýkoli případ podvodu či dalšího scamu, neváhejte případ zveřejnit v našem discord kanále Sběrna, kde podobné případy sbíráme.

Informovat náš můžete také v dalších patřičných kanálech. Podělit se s námi můžete také do komentářů nebo na sociální sítě. Na celou zprávu DEV-0139 se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img