Microsoft ohlásil 18% růst příjmů díky integraci umělé inteligence

3.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologický gigant Microsoft zaznamenal významný 18% nárůst příjmů ve svém posledním čtvrtletí, což připsal rozsáhlé integraci umělé inteligence (AI) do svých produktů a služeb, zejména cloudové platformy Azure a kancelářských aplikací.

Microsoft a sázka na umělou inteligenci

Microsoft, jeden z předních hráčů v technologickém průmyslu, oznámil, že jeho příjmy za čtvrtletí končící 31. prosince vzrostly o 18 % na 62 miliard dolarů, což překonalo očekávání analytiků. V minulém roce se tak společnosti Microsoft a Google staly lídry v oblasti vývoje umělé inteligence (AI).

Nárůst byl z velké části díky 30% růstu příjmů z cloudové platformy Azure, která zahrnovala 6% příspěvek od technologie umělé inteligence. Generální ředitel společnosti Satya Nadella zdůraznil, že Microsoft přešel od diskuse o AI k jejímu skutečnému využití ve velkém měřítku, což získalo nové zákazníky a podpořilo produktivitu napříč sektory.

Zajímavým momentem bylo také začlenění vývojáře videoher Activision Blizzard do finančních výsledků Microsoftu, což umožnilo herní divizi překonat příjmy z Windows poprvé v historii. Herní segment zaznamenal 50% skok v příjmech na 7,1 miliardy amerických dolarů, včetně 2 miliard dolarů ze společnosti Activision.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Další významné segmenty, jako je kancelářský software Office a profesionální sociální síť LinkedIn, také vykázaly pozitivní růst. Microsoft Cloud zas dosáhl příjmů 33,7 miliardy dolarů, což je o 24 % více, a segment produktivity a obchodních procesů, který zahrnuje LinkedIn a prodeje Office, vzrostl o 13 % na 19,2 miliardy dolarů.

Přestože Microsoft oznámil značné zisky a růst příjmů, akcie společnosti po oznámení výsledků mírně poklesly, což analytici přisuzují obavám investorů z agresivních investičních plánů společnosti do AI a cloud computingu. Společnost plánuje letos investovat více než 46 miliard dolarů, což odráží silnou poptávku zákazníků.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 139 USD dle KMC.

Závěr

Co si o výsledcích Microsoftu myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Svůj názor s námi můžete sdílet také na našem oficiálním Discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny akcií a trhů naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img