Google Bard předpovídá cenu Cardana na začátek roku 2024

4.9
(8)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.
[aikit_audio_player]

Zájem o umělou inteligenci (AI), který vyvolal textový nástroj ChatGPT od společnosti OpenAI, zatím neopadá. Na poli textových chatbotů s generativní AI se objevila další velká jména, včetně Google Bard. Ten již prokázal, že je schopen analyzovat trh s kryptoměnami a aktivy, jako je Cardano (ADA).

Většina aktiv v sektoru kryptoměn totiž konečně zaznamenává silnější býčí rally a Cardano není výjimkou. V pátek 8. prosince dosáhla kryptoměna na hranici 0,6 dolarů. S ohledem na tuto skutečnost se společnost Finbold obrátila na chatbota Bard, aby získala náhled na možnou cenu tohoto aktiva na začátku roku 2024.

Odhady chatbota Bard pro Cardano

Podle Barda by se potenciální cenové rozpětí této kryptoměny na začátku roku 2024 mohlo pohybovat mezi minimem 0,42 USD (na základě předpovědi Binance Research) a maximem 0,90 USD (na základě předpovědi informačního kanálu Cardano 360).

Konkrétně k těmto odhadům dospěl Google Bard na základě předpovědí odborníků, včetně předpovědi Binance Research, analytické platformy kryptoměnové burzy Binance. Ta stanovila průměrnou cenu Cardana v roce 2024 na 0,47 USD, s minimem 0,42 USD a maximem 0,53 USD. To však dne 8. prosince Cardano vyvrátilo.

Kromě toho použila webovou stránku CoinMarketCap. Tento zdroj předpovídá průměrnou cenu 0,51 USD v roce 2024 s minimem 0,43 USD a maximem 0,61 USD. A konečně Cardano 360 předpovídá průměrnou cenu 0,70 USD v roce 2024, s minimem 0,55 USD a maximem 0,90 USD.

Faktory, které hrají roli

Jak zdůraznil Google Bard, cena tohoto kryptoměnového aktiva na začátku roku 2024 může podléhat různým faktorům. Mezi ně patří „značná volatilita v celé jeho historii, kdy v září 2021 dosáhlo historického maxima 3,10 USD. Poté od tohoto okamžiku kleslo a obchodovalo se za současnou cenu.“ Jak však chatbot dodal:

Historicky Cardano vykazovalo silné zhodnocení ceny během býčích trhů a často překonávalo širší trh s kryptoměnami.

– Google Bard

Kromě toho se nástroj AI odvolává na „velkou a aktivní komunitu příznivců Cardana. Komunita je známá svou dlouhodobou vizí a angažovaností v projektu.” Ta by mohla „působit jako pozitivní katalyzátor růstu ceny, zejména v obdobích nejistoty na trhu.”

Nakonec Bard nabídl svůj pohled na vývojové úsilí sítě Cardano. Počínaje hard forkem Vasil v září 2022 a nepřetržitou prací týmu Input-Output Global (IOG) vedeného spoluzakladatelem Charlesem Hoskinsonem:

Analýza ceny Cardana

Cena Cardana se vyšplhala z 0,38 USD 1. prosince na 0,57 USD v pátek, což představuje nárůst o necelých 60%. Při současné cenové úrovni 0,57 USD sedí podle údajů IntoTheBlock téměř 80 % adres peněženek Cardano na nerealizovaných ziscích.

Celkově má toto digitální aktivum schopnost naplnit býčí očekávání, která sdílí Google Bard. Zejména pak s ohledem na jeho nedávné kroky, které, jak poznamenal kryptoměnový expert Ali Martinez, „odrážejí jeho trajektorii 2018-2020” a připravují ho na „potenciální rally na 0,75 USD do konce prosince.”

Na druhou stranu může trh s kryptoměnami často přinést překvapivé zvraty (v dobrém i zlém). A proto je důležité provést vlastní průzkum a zvážit riziko spojené s investicí do takového aktiva, než za něj utratíte významnou částku peněz.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Nwapa
Hodnocení článku :
     

ADA se za pár let ustálí na cca 6$ kdy Bitcoin bude olizovat 🌙

spot_img