Michael Saylor: Krach trhu urychlí regulace kolem stablecoinů

4.8
(4)

Kryptoměnové trhy nám poslední dobou mohou klidně připomínat jízdu na horské dráze. Viděli jsme šokující krach mincí Terra a na ně navázaného stablecoinu, který vymazal z krypto trhů miliardy dolarů. V nedávném rozhovoru však bitcoinový evangelista, Michael Saylor, uvedl, že události posledních dnů budou pro bitcoin dobré a prosadí regulaci stablecoinů.

Michael Saylor věří, že nedávný krach trhu bude nakonec pro kryptoměnový průmysl dobrý

Na kryptotrzích panovala tento týden panika, přičemž Bitcoin se v určitém okamžiku zbavil všech svých zisků za rok 2021 a ekosystém Terra s UST stablecoinem se nacházel ve spirále smrti.

V rozhovoru pro Fox News však Michael Saylor, ředitel společnosti MicroStrategy, uvedl, že nedávné události budou nakonec pro krypto trhy pozitivní a zároveň urychlí regulaci stablecoinů.

Token UST společnosti Terra se v uplynulém týdnu dostal na titulní stránky mnoha novin a  investoři mohli ke své smůle na vlastní kůži zažít, jak jejich investice ztrácejí na hodnotě, protože údajný stablecoin ztratil paritu s dolarem v důsledku masivního výprodeje a makroekonomických faktorů.

Krach trhu a regulace stablecoinů

Krach UST s sebou strhl také token LUNA a srazil jeho cenu na hodnoty blízké nule. Následná panika na trhu způsobila také to, že i Tether, vedoucí stablecoin podle tržní kapitalizace, porušil svou paritu s dolarem a dotkl se minim z roku 2017.

Saylor situaci okomentoval slovy, že ta zvýraznila pozici Bitcoinu jako jediné dokonalé věci v krypto prostoru a uvedl:

“V současné době je Bitcoin na vrcholu: Podívejte se, pády kryptoměn ilustrovaly, že celý kryptosvět se skládá ze tří věcí. Jedinou dokonalou věcí je Bitcoin, pak tu je několik nedokonalých věcí a to jsou stablecoiny. Svět chce digitální dolary, jen je těžké je najít. Vypadají jako neprůhledné fondy peněžního trhu. A pak je tu spousta, celá řada nebezpečných věcí. Altcoiny. Jsou to neregistrované cenné papíry. A tento týden jsme byli svědky výbuchu altcoinů. A svět chce stabilní mince, kterým může věřit.”

Šéf MicroStrategy navíc věří, že run na UST také přiměje zákonodárce k vytvoření tolik potřebných regulací stablecoinů, digitálních mincí a burz. Pozoruhodné také je, že americká ministryně financí Janet Yellenová během slyšení v průběhu minulého týdne (s odkazem na UST run) vyzvala zákonodárce, aby do konce roku přišli s legislativou týkající se stablecoinů.

Saylor se obrací na kritiky MicroStrategy

Michael Saylor během rozhovoru také zareagoval na tvrzení, že společnost MicroStrategy v důsledku pádu kryptoměnového trhu zkrachuje. Tato tvrzení pramení ze skutečnosti, že firma zůstává největším firemním držitelem bitcoinů a ve své pokladně má více než 129 218 bitcoinů.

Saylor poznamenal, že spekulace o tom, že firma má maržový požadavek, jsou neopodstatněné a situaci objasnil slovy:

“Není to pravda. Měli jsme kolaterál ve výši 5 miliard dolarů a půjčili jsme si 200 milionů. Takže je to jako půjčka k hodnotě 4 %. Kdybyste měli desetkrát vyšší páku, půjčili byste si 50 miliard. My jsme si půjčili 200 milionů.”

Závěr

Situace posledních dní vyvolala na trzích zemětřesení, které nemohlo uniknout ani pozornosti zákonodárců. Kupříkladu ve Velké Británii již Ministerstvo financí rozšířilo svůj závazek k přijetí kryptoměn a uvedlo, že klíčovou částí je regulační rámec pro stablecoiny. Co se týče UST, tak ten se nyní obchoduje za 0,101 USD (cena platná v době psaní článku) a šance na znovuzískání fixace k dolaru se pomalu posouvají do oblasti zázraku.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img