“Masivní phishingový podvod” cílí na zákazníky Binance

5
(8)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao na Twitteru upozornil uživatele na novou strategii phishingu pomocí SMS. Letošní rok je teprve na začátku, ale kryptosystém už kvůli podvodům přišel o obrovské částky.

Pozn. Pokud chcete pomoct svým známým, o kterých víte, že mají binance, pošlete jim tento článek, jistě vám budou vděční v případě, že jim podvodná SMS dorazí.

Binance: Nikdy neklikat na odkazy z SMS

Generální ředitel společnosti Binance zveřejnil na Twitteru novou phishingovou strategii podvodníků. Zdá se, že podvodníci prostřednictvím SMS upozorňují uživatele Binance na pokus o výběr peněz z jejich účtu třetí stranou a vyzývají je, aby tento pokus zrušili a svůj účet ochránili kliknutím na odkaz vložený ve zprávě.

V prohlášení, které vydal mluvčí, se uvádí, že varování CZ pomocí jeho oficiálního Twitteru mělo za cíl upozornit na phishingové SMS triky obecně. Tweet sice odkazuje na jeden takovýto exploit, ale netvrdí, že pokrývá všechny phishingové podvody zaměřené na globální burzu.

Zda byla tato nová strategie nějakým způsobem úspěšná, zatím není známo. Zatím nebylo vydáno žádné prohlášení, které by potvrdilo ztrátu finančních prostředků nebo odhalilo počet lidí, kteří byli podvodem postiženi. Mnozí v komentářích chválili snahu generálního ředitele, jeden uživatel na Twitteru napsal:

“Vždycky jsi tu pro své lidi.”

Phishingové podvody nejsou v kryptosvětě ničím novým, přičemž společnost Binance se v loňském roce zavázala, že bude pomáhat orgánům činným v trestním řízení při lovu. Burza ve svém prohlášení uvedla:

“Jsme odhodláni pokračovat ve spolupráci s regulačními orgány po celém světě, abychom vymýtili špatné aktéry a vytyčili cestu pro růst a inovace v tomto odvětví zodpovědným způsobem.”

Tento rok se jen hemží podvody

Krypto podvody nejsou ničím novým, ale v posledních letech se jejich počet prudce zvýšil s tím, jak roste rozmanitost a počet případů použití krypto průmyslu. Platformy jako Discord, YouTube, Telegram a dokonce i Twitter patří mezi oblíbené kanály, které kyberzločinci k těmto podvodům využívají.

Ačkoli je rok teprve na začátku, v kryptosvětě si už hackeři a podvodníci přišli na více než 100 milionů dolarů. Naposledy platforma Qubit DeFi oznámila, že 27. ledna přišla kvůli hackerům o 80 milionů dolarů v kryptoměnách. Stalo se tak jen několik dní poté, co globální burza Crypto.com přiznala narušení, které uživatele stálo přibližně 34 milionů dolarů.

Podvody a hackerské útoky vykazují ve světě kryptoměn jen malé známky zpomalení, takže mnoho uživatelů přišlo o své finanční prostředky. Uživatelé se však mohou chránit aktivním přístupem a dodržováním rad burz a regulačních orgánů.

Závěr

Tyto pokusy nejsou jen u kryptoburz. Ale i banky upozorňují na takové pokusy. Dejte si pozor a neklikejte na podezřelé odkazy. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Tento rok se jen hemží podvody”
Přesně tak, mě za poslední měsíc volalo už asi 5 podvodníků… teď mají žně, když teče do bot kvůli globální covidolži 🙁

spot_img