Ruský ministr financí: Místní banky by měly mít povolení k vypořádání kryptoměnových služeb

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ruský ministr financí Anton Siluanov se domnívá, že ruské banky by měly mít povolení k vypořádání kryptoměnových služeb, zatímco investice do digitálních aktiv by měly být považovány za investice podobné těm do drahých kovů. Co dalšího ruský ministr financí prohlásil?

Ministr financí otevřeně ke kryptoměnám

Ruská centrální banka již několik měsíců naléhá na tamní vládu, aby zakázala těžbu a obchod s kryptoměnami na národní úrovni. Banka tvrdí, že bitcoin a další kryptoměny mohou ohrozit suverenitu měnové politiky a ohrozit místní měnový systém.

Vůči návrhu ruské centrální banky se ohradili nejen manažeři technologických firem a členové vlády, ale i samotný prezident Vladimir Putin. Dle prezidentových slov by Rusko mohlo mít prospěch z těžby digitálních aktiv.

Anton Siluanov patří mezi další členy vlády, kteří jsou spíše otevřenější kryptoměnám. Siluanov podporuje myšlenku, aby místní banky měly oprávnění organizovat kryptoměnové služby. V dopise adresovaném premiérovi Michailu Mišustinovi navrhl:

„S investováním do kryptoměn je třeba zacházet podobně jako s investováním do zlata nebo jiných drahých kovů.“

Ruský ministr financí Siluanov dále poznamenává, že místní investoři vlastní kryptoměny v hodnotě 2 bilionů rublů, což odpovídá zhruba 26 miliardám amerických dolarů. Nedávné zjištění Bloomberg ale odhaduje celkové držení kryptoměn obyvateli Ruska v hodnotě až 200 miliard USD.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 654 USD dle KMC.

Závěr

Současná situace v Rusku je rozpolcená. Zatímco centrální banka Ruska požaduje zákaz kryptoměn na národní úrovni, Vladimir Putin spolu s členy vlády brzdí tuto rétoriku a nahlížejí na kryptoměny spíše otevřeně. Celou zprávu ruského zpravodajského portálu Kommersant si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: