Marshallovy ostrovy inspirované blockchainem – odpoutají se od dolaru?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Je to skoro rok, co Marshallovy ostrovy odhalily vývoj vlastní národní digitální měny zvané Sovereign (SOV). Digitální platidlo by mohlo údajně vyřešit problémy týkající se vysokých nákladů a odpoutání se od amerického dolaru.

Inspirace u Block.one

Marshallovy ostrovy používají jako oficiální měnu americký dolar, ale nová digitální měna SOV se má od dolaru odpoutat. Vývojáři se u kryptoměny zaměřili na systém Delegate Proof of Stake (DPoS), který je s největší pravděpodobností odvozen od kryptoměny EOS.

Jim Wagner, spoluzakladatel společnosti SFB stojící za vývojem blockchainu SOV, se vyjádřil k nové digitální měně v nedávném rozhovoru.

„Marshallovy ostrovy se chystají brzy zahájit emisi digitální měny s uvolňováním v čase, aby zavedly SOV postupně.“

Wagner dále potvrdil, že SOV je aktuálně vyvíjen interně a že veškerý vývoj se inspiroval u EOS, a také projektu Block.One. Dále řekl, že jejich blockchain je zcela nezávislý a již brzy vydají zveřejní počet transakcí, které za sekundu SOV zvládne.

Myšlenka svobodného ostrova

Myšlenka projektu Sovereign spočívá ve snaze vlády o národní svobodě a vytvoření alternativní státní měny obíhající americký dolar, který tento ostrovní národ používá několik desítek let.

Ministr pro rozvoj životního prostředí, David Paul, uvedl, že Sovereign bude mít pevnou, nedotknutelnou peněžní zásobu a že její růst bude předem stanoven na 4% za rok. O vývoji kryptoměny také uvedli:

„Rozhodli jsme se vytvořit fixní peněžní zásobu s fixním růstem, protože tradiční fiat měny mohou být velmi nestabilní. Politika centrálních bank se nám nelíbí a my jako vláda musíme přistupovat k penězům udržitelnějším způsobem a ne zacházet s nimi jako s neomezeným zdrojem.“

Závěr

Ačkoliv plánovanou digitální měnu SOV zpochybnil Mezinárodní měnový fond a regulátoři, jedná se o další pokus osvobodit se od amerického dolaru, který je dle FEDu stále více znehodnocený. Takto vypadá myšlenka svobodných ostrovů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře