Marshallovy ostrovy nahradily dolar vlastní kryptoměnou

0
(0)

Ostrovní stát v Mikronésii, Marshallovy ostrovy, si vytvořil svou vlastní kryptoměnu, kterou nahradil dosud používaný americký dolar.

Kryptoměna pro 53 tisíc obyvatel

Návrh zákona byl podepsán již 1. března letošního roku, ale vzhledem k tomu že v platnost vstoupil až nyní, začaly se věci hýbat až poslední dobou. Přestože je počet obyvatel Marshallových ostrovů jen něco málo přes 53 tisíc, banky a kreditní společnosti budou muset na tuto změnu zareagovat. Právě to by mohlo být velkým milníkem pro kryptoměny. Dosud tyto instituce příliš vstřícné vůči digitálním měnám nebyly. V souvislosti se zavedením národní kryptoměny je však třeba dodat, že na území Marshallových ostrovů bude i nadále možno platit americkými dolary.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat navíc 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Vyhrazujeme si právo vydávat měnu v jakékoli formě

První zmínka o zavedení digitální měny se na veřejnost dostala v únoru, kdy čelní představitelé státu potvrdili, že tato tichomořská republika vydá svou vlastní kryptoměnu, která se bude používat jako zákonné platidlo. Následně tato myšlenka získala i podporu parlamentu.

David Paul, ministr pro pomoc prezidentovi, tehdy uvedl:

“Jako stát si vyhrazujeme právo vydat menu v jakékoli formě, ať už v digitální nebo klasické fiat podobě.”

Sovereign v celkovém množství 24 milionů tokenů

Sovereign, jak místní vláda pojmenovala svou kryptoměnu, bude uveden do oběhu prostřednictvím ICO (počáteční nabídky mincí) a předpokládá se, že nabídka bude omezena na 24 milionů token. Pevně stanovený počet má sloužit i jako opatření proti inflaci.

Mohlo by vás zajímat: Rusko potají pomohlo Venezuele spustit státní kryptoměnu Petro

O zprávě informovat skrze svůj Twitter i Ran Neuner, který poukázal na fakt, že pokud má suverénní stát zákonem stanovenou formu měny, banky ji musí respektovat. Teď je řada na bankovním sektoru, jak rychle dokáže zareagovat a jak se dokáže s novou situací vypořádat.

Závěr

Marshallovy ostrovy jsou členem Organizace Spojených národů a suverénním státem. Na ostrově vládne konstituční vláda ve volném svazku s USA. Uvidíme, jestli na tuto zprávu zareagují i představitelé USA. Není tomu tak dávno, co prezident Donald Trump vydal výkonný rozkaz, kterým zakazuje komukoli v USA a i na ostatních amerických územích, investovat do kryptoměny Petro. I v tomto případě se jedná o národní kryptoměnu, kterou zavedli ve Venezuele. Nutno však dodat, že tento jihoamerický stát stále podléhá sankcím ze strany USA.

Vše tedy nasvědčuje tomu, že se stáváme svědky velkého milníku pro digitální měny. Fakt, že Sovereign je zaveden vládou, má oporu v zákoně a přinutí finanční sektor v zemi akceptovat platby s jeho pomocí, může posunout celkovou adopci digitálních měn o notný kus kupředu.

Naše nejnovější video: Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu od Dalibora Valka.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
lee

cool

spot_img