Mark Cuban: 80 procent mých investic směřuje do kryptoměn a příbuzného průmyslu

5
(4)

Mark Cuban aktutálně pracuje na doplnění jeho portfolia o investice související s kryptoměnami “pro případ, že by peníze šly do pekel”. V nedávném rozhovoru v pořadu “The Problem With Jon Stewart” šéf Dallas Mavericks prozradil, že 80 % jeho investic souvisí s kryptoměnami.

“80 % mých investic je do kryptoměn nebo věcí s nimi spojenými”

Mark je mimo jiné populární také díky své roli v pořadu Shark Tank, kde spolu s dalšími obchodními magnáty investuje do nejlepších nápadů začínajících podnikatelů, dále uvedl, že se vzdal myšlenky investovat do tradičních podniků.

“Investice, které teď dělám, nejsou do tradičních podniků”

DAO jsou budoucnost

Mark dále poukázal na decentralizované anonymní organizace (DAO), které si získaly jeho pozornost, a zdůraznil, že právě toto je oblast, kam se skutečně chystá investovat.

Markův zájem o DAO byl vyvolán hlavně jejich decentralizovanou povahou a věří, že DAO by brzy mohly změnit vertikální obchodní modely, jako je kupříkladu bankovnictví či pojišťovnictví.

Mark Cuban o chytrých smlouvách

Prozradil také svůj býčí postoj k chytrým smlouvám, které umožňují automatické vypořádání smlouvy (po splnění všech podmínek). Právě tyto smart kontrakty jsou naprosto klíčovou součástí blockchainu. Zatímco většina kryptoměn je zpočátku vnímána jako virtuální měny bez využití, tak právě chytré smlouvy jim přidávají na hodnotě. Cuban se domnívá, že chytré smlouvy jsou zásadní při vytváření DAO, aplikací Defi a NFT.

Na obvinění, že kryptoměny jsou “kasina”, poplatná jejich spekulativní povaze Mark reagoval slovy, že spekulace v kryptoměnách se neliší od akciových trhů tím spíše, že se nyní jedná o nový sektor.

“Je to jako v počátcích internetu. Přesně to samé se děje nyní. Pro kryptoměny je to rok 1995.”

Miliardář také vyjádřil svůj nezájem o cenu kryptoměn při investování a přirovnal ji k tomu, co nazval “hrou, která se obvykle hraje s akciemi”. Přesto, že je Mark investorem do různých kryptoprojektů (včetně dogecoinu, etherea, NFT, DAO a různých protokolů DeFi), je v otázkách investování velmi vybíravý a realistický.

“Kryptoměnám je těžké porozumět a je s nimi potíž. Ale za 10 let se objeví ty, které uspějí a vytvoří vlastní ekonomiku”

Závěr

Mark Cuban patří mezi ty, kteří si nakonec cestu ke kryptoměnám našli a spatřuje v nich velký potenciál, což dokazuje i svými investicemi, aktuálně směřujích 80 procent investic do kryptoměn je prostě ohromné číslo.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
M_M
Hodnocení článku :
     

Cestu si našel, ale stále se utápí v šumu přes který nedokáže rozlišit signál…

spot_img