Londýnská burza plánuje vytvořit tradiční platformu pro obchodování na blockchainu

4.3
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Londýnská burza London Stock Exchange (LSE) Group údajně plánuje vytvořit platformu založenou na blockchainu nabízející tradiční finanční aktiva.

Londýnská burza a technologie blockchain

Podle nejnovější zprávy portálu Financial Times [1] londýnská burza LSE již rok zkoumá potenciál obchodní platformy založené na blockchainu. Vedoucí kapitálových trhů LSE Group Murray Roos uvedl, že úsilí společnosti při zkoumání blockchainu dosáhlo bodu, kdy se rozhodla posunout své plány vpřed.

Roos také upřesnil, že kolem kryptoměn nebude nic vyvíjet. Společnost však využije technologii blockchainu ke zvýšení efektivity držení, nákupu a prodeje tradičních aktiv. 

Podle Roose je myšlenkou využít digitální technologie k vytvoření „úhlednějšího, hladšího, levnějšího a transparentnějšího” procesu pro tradiční aktiva. Jednatel LSE Group také dodal, že platforma bude regulována.

Roos mimo jiné také zmínil, že skupina LSE čekala, až budou investoři připraveni a technologie blockchainu bude dostatečně vyhovující.

Další integrace s blockchainem

Mezitím se další tradiční finanční infrastruktury začaly připravovat na myšlenku integrace technologie blockchain. Dne 31. srpna bankovní síť SWIFT sdílela zprávu o tom, jak se může propojit s technologií, aby vyřešila problém interoperability mezi různými sítěmi.

Také letecký dopravce Lufthansa začal integrovat technologie založené na blockchainu do svých procesů. Dne 31. srpna zahájila Lufthansa Airlines věrnostní program nezaměnitelných tokenů (NFT) v síti Polygon. Držitelé NFT budou mít šanci získat odměny, jako je přístup do salonku a vylepšení letu.

Závěr

Pokud se plán LSE uskuteční, Roos prohlásil, že LSE Group bude první velkou globální burzou, která investorům nabídne ucelený ekosystém poháněný blockchainem. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img