Libra bude splňovat všechna pravidla státní regulace

0
(0)

Podle Davida Marcuse, šéfa vývoje kryptopeněženky Calibra, je záměrem Facebooku vyvíjet Libru v souladu s pravidly regulace.

Hrozba pro ekonomiku?

Nově vyvíjená kryptoměna Libra, za kterou stojí Facebook, tedy jeden z největších gigantů na poli sociálních médií, se prozatím setkala s vlnou odporu. Především ze strany regulátorů a úřadů. Podle nich totiž kryptoměna s tak velkou potencionální základnou uživatelů, jako má Facebook, může představovat vážnou hrozbu pro ekonomiku a finanční systém země.

Mohlo by vás zajímat: Libra není měna – je to záblesk budoucnosti finančních služeb. Jaká bude?

Zákonodárci nedůvěřují Facebooku

Situace došla do stádia, kdy bylo nutno vývoj Libry řešit u bankovního výběru amerického Senátu. Na něj byl pozván David Marcus, který má na starosti vývoj nové kryptopeněženky Calibra, která je součástí projektu.

Avšak se nedá říct, že by slyšení, které proběhlo dnes, bylo vedeno v jakémsi přátelském duchu. Slyšení započal senátor Brown a dá se říct, že poněkud zhurta. Hrozící nebezpečí ze strany Facebooky přirovnal k batoleti s krabičkou sirek a připomenul několik minulých kiksů, za které byl Facebook zodpovědný.

Byli bychom blázni, kdybychom jim (Facebooku) umožnili experimentovat s bankovními účty lidí a aby využívali mocné, jako měnovou politiku, kterým nerozumí, aby ohrozili schopnost tvrdě pracujících Američanů zajistit své rodiny“, prohlásil Brown.

Marcus dále zodpovídal otázky senátorů, týkající se například opatření proti zneužití kryptoměn k praní špinavých peněz a financován terorismu. Marcus odpověděl, že taková opatření budou splňovat všechny pravidla FinCEN a že se jedná o něco, na čem Marcusovi osobně velmi záleží.

Marcus mimo jiné uvedl, že Calibra bude cenově dostupná a zároveň velmi bezpečná. Kryptopeněženka bude podle jeho slov splňovat veškeré pravidla státní regulace a FinCEN a to i přesto, že je i nadále registrovaná ve Švýcarsku.

Podle senátorky hrozí zpeněžení citlivých údajů

Někteří zákonodárci a senátoři vyjádřili po prohlášení Marcuse obavy a skepticismus. Senátorka Martha McSallyová zpochybnila soukromí uživatelů Libry a vznesla obavy ohledně ochrany a nakládání s informacemi a údaji. Ptala se, proč by měli zákonodárci nadále důvěřovat platformě, jejíž minulost je protkána záznamy o porušování pravidel a špatném nakládání s citlivými údaji.

Senátor John Kennedy následoval senátorku McSally s prohlášením, že nelze jednoznačně určit, kdo vlastně bude mít k těmto informacím přístup.

Jestliže se Libra uchytí a, řekněme, 200 miliónů lidí ji začne používat, kdo všechno bude mít ke všem těmto údajům přístup […] říkáte mi, že nikdo nebude chtít tyto údaje zpeněžit?” ptal se senátor John Kennedy.

Zítra 17. července uspořádají zákonodárci z Americké sněmovny reprezentantů podobné slyšení ve Výboru pro finanční služby. Předsedkyně výboru reprezentantka Maxine Waters se již dříve vyjádřila k nedostatku jednotné regulace v odvětví kryptoměn.

Co číst dál?

[Zprávy] • Libra před americkým kongresem • kryptotrhy krvácí • a další novinky dne

Zdroj: cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img