Letos může dojít k až padesáti forkům Bitcoinu

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

V loňském roce proběhlo 19 forků Bitcoinu, ale během tohoto roku by jich mohlo být až 50 – alespoň podle Lexe Sokolina, globálního ředitele strategie fintech v Autonomous Research.

A možná, že jich nakonec může být i více, protože Forkgen, což je stránka, umožňující komukoliv se základními programovacími schopnostmi spustit klon, je už v provozu.

Forky jako alternativa ICO

George Kimionis, generální ředitel Coinomi, předpovídá, že štěpení může brzy předehnat i oblíbenou alternativu, kterou je ICO (veřejná nabídku coinů). Začínající firmy získávají peníze tím, že nabízejí zcela nové coiny. Tento trh se ale velmi zahustil poté, co v loňském roce vzrostl na hodnotu kolem 3,7 miliardy dolarů a menší nabídky se potýkaly s problémy získat investory.

Jak uvedla Susan Eustis, generální ředitelka společnosti WinterGreen Research:

“Forky mohou také pomoci startupům získat finanční prostředky v zemích jako je Čína, kde byly ICO zakázány.”

Forky pro malé těžaře

Mnoho z nových forků se snaží také přilákat ty těžaře, kteří byli odsunuti stranou s nástupem průmyslových serverových farem. Některé forky umožňují těžbu pomocí GPU, což znamená, že kdokoliv s grafickou kartou může těžit.

Dokonce i některé z prvotních forků Bitcoinu se mohou časem rozštěpit. Například Bitcoin Cash a jeho derivát Bitcoin Candy.

Nicméně podpora od těžařů nemusí pro udržení ceny stačit. SegWit2x [B2X], fork z konce prosince, přitáhl více než 10.000 těžařů, ale v současnosti ztratil už více než 90 % své hodnoty.

Mezi nejznámější a funkční forky patří například Bitcoin Cash či Bitcoin Gold, ale existují také obskurnější forky, jako například Bitcoin Pizza, Bitcoin Candy, UnitedBitcoin, Bitcoin God a mnoho dalších.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img