Kvůli pádům Bitcoinu byla v Rusku vytvořena nouzová linka

0
šokující

Ruská společnost zavedla tzv. „Bitcoin anxiety hotline“, tedy tísňovou linku pro všechny kryptoinvestory, kteří nemohou strávit nedávný propad trhu. Blockchainová firma se sídlem v Moskvě, jenž jinak nakupuje a ukládá kryptoměny svých zákazníků, zavedla nouzovou linku a tento týden již přijímala první hovory investorů, píše ruský Life.ru.

Zoufalí investoři

Při nedávném úpadku kryptotrhu spadl Bitcoin z necelých 20,000 dolarů na téměř 6,000 dolarů. Tento pokles nechal některé investory na pochybách, zdali udělali dobře, když kryptoměny nakoupili během obrovské eufórie v posledním čtvrtletí minulého roku.

Od nedávné korekce už několik dnů uplynulo a cena Bitcoinu se dostala nad 8,000 dolarů. Někteří investoři však i nadále mají svá portfolia v mínusu – a to i více než o 50 %.

„Někteří panikaří a nemají tušení, co se vlastně děje. Na trhu šlo ještě nedávno všechno hladce, ale za poslední dobu se toho hodně změnilo.“

Říká psycholožka Elena Pikhovkina, přijímající hovory na této lince.

Podle Life.ru mohou investoři volat na linku zadarmo. Zaplatit si musejí jen za placenou konzultaci, ve které se podrobněji rozebírá jejich finanční úzkost.

Jak probíhá hovor

„Na telefonu se nejdříve s lidmi seznámím, poslouchám jejich příběh a potom jim dám rady, jak se uklidnit a zotavit z úzkosti. Je velmi důležité, aby člověk neudělal nic hloupého.“

Sdělila Pikhovkina a dodala, že podobnou situaci již zažila v roce 2014, kdy výrazně klesla hodnota Rublu vůči Euru a Dolaru.

Co se týče komunity, na Redditu a jiných sociálních sítích se čísla na nouzovou linku objevují docela často, a to především v době největší volatility trhu.

Doufáme, že tato linka pomůže hodně lidem a zabrání tragickým sebevraždám investorů, kteří nesnesli dramatický pokles jejich portfolia.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na