Kurz ceny bitcoinu naznačuje brzký růst až na 48 500 USD

4.4
(20)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V dnešní předposlední letošní nedělní analýze kurzu ceny bitcoinu se podíváme, co nám letos přinesly grafy pod stromeček. Týdenní svíce je opět zelená a i přes medvědí signály aktuálně ukazuje nárůst přes 6 %. I tento týden proběhlo pár zajímavých událostí, které nám mohou naznačit budoucí vývoj ceny. Pojďme si je spolu projít.

Na hodinovém grafu vidíme vývoj tohoto týdne. Po tradičně nudném víkendu jsme započali menším propadem. Evidentně asijský trh nebyl v pondělí moc k bitcoinu optimistický. I když v porovnání s předchozím pondělkem to byl jen drobný propad, který hned odpoledne býci během otevření newyorské burzy smazali. Úterní výsledky stavebních povolení ve Spojených státech trh vyhodnotil jako kladné pro ekonomiku a negativní pro bitcoin.

Pár hodin propadu, ale rychle otočila informace o schůzce BlackRock, Nasdaq a Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). To byla velmi optimistická informace, kterou ještě zdůraznily schůzky i s ostatními žadateli o spotový bitcoinový ETF. Veškeré další makroekonomické informace již způsobily jen malé vlnky a podle objemů si můžeme všimnout, že od pátku se skoro neobchoduje.

Pattern obdélníku ukazuje možný růst až na 48 500 USD

Na čtyřhodinovém grafu si lze všimnout patternu obdélníku, který kurz ceny bitcoinu maluje poslední tři týdny. Při aplikaci logiky patternu lze předpokládat (při překonání rezistence) růst ceny až na hladinu 48 500 USD. Slabé objemy a MACD ale naznačují spíše pokračování ve stranovém pohybu. Vánoce bývají každoročně spíše nudné, ale s ohledem na 10. ledna (předpokládaný termín vyjádření SEC k žádostem o spotové bitcoinové ETF) by letos mohlo být veselo i mezi svátky.

Denní graf bitcoinu je ale spíše medvědí

I na denním grafu lze nalézt jistý pattern. Tentokrát ale není úplně býčí. Pattern vlajky se v tomto kontextu čte spíše jako medvědí s potenciálem pro pokles pod úroveň 40 000 USD. Je samozřejmě možné, že v něm bude graf pokračovat až do vyjádření SEC a pak by případná informace mohla trend prorazit odpovídajícím směrem. Kurz nám stále s Relative Strength Index (RSI) maluje medvědí divergenci a i MACD dává prostor pro pokles. Nadprůměrné objemy jsme měli naposledy minulé pondělí, kdy došlo k poměrně prudkému poklesu. Fibonacciho retracement nám ukazuje nejen možné supporty, ale i případnou rezistenci při dalším růstu.

Na týdenním grafu na první pohled vidíme RSI v hodnotách překoupeného trhu a MACD s potenciálem pro korekci. Pohybujeme se na úrovni historicky významného pásma, které může sloužit jako slušná rezistence. Pod námi je pak další pásmo kolem 36 000 USD, které by nám mohlo sloužit jako případný support. I když signály jsou medvědí, tak je to stále makro, kdo tady má poslední slovo.

Co si z toho odnést?

Technická analýza grafů je velmi dobrá v tom, aby nám určila možný vývoj na běžně fungujícím trhu a pro obchodníky zvýšila pravděpodobnost profitu. Impulzy pro změny většinou přicházejí z makroekonomického prostředí, které aktuálně ovládají informace kolem spotových ETF. Při jejich schválení lze očekávat prudkou pumpu nahoru, která pravděpodobně prorazí většinu rezistencí, a pak opět rychlý pokles možná i pod současnou cenu. Dojde totiž k prodejům části bitcoinů nakoupených spekulanty v očekávání rychlého zisku. Ti mají již od konce října otevřené primárně dlouhé pozice na většině kryptoměnových burz. Ale s ohledem na poplatky je rozhodně nebudou mít otevřené věčně. To je významný rozdíl oproti HODLerům, kteří budou pravděpodobně držet i nadále.

Krátkodobý výhled na svátky

S ohledem na blížící se svátky lze očekávat nižší volatilitu spojenou s absencí profesionálních obchodníků. Očekávám, že se během svátků bude kurz ceny bitcoinu pohybovat v rozmezí 43 000 USD až 44 600 USD. Na těchto hranicích leží aktuálně stovky milionů likvidity.

Závěr

S ohledem na 10. ledna lze očekávat po svátcích spíše růst ceny bitcoinu. Z logiky věci není důvod ho aktuálně prodávat, když se jeho cena může za dva týdny raketově zvýšit. Veškeré informace o proběhlých schůzkách žadatelů se SEC jsou veskrze optimistické a firmy nás již začaly zásobovat reklamními spoty na dosud neexistující produkty.

Přestože technická analýza poskytuje řadu medvědích signálů a varovných formací, tak do konce roku nečekám žádnou významnější korekci. Růst celkové tržní kapitalizace hodně kopíruje vývoj ceny bitcoinu a lze očekávat, že tento týden se moc nepohne. To vše samozřejmě může rozbít jakákoliv informace o blížícím se rozhodnutí SEC. To nám ukáže čas.

Teď už vám ale přeji krásný advent a pokojné svátky. Pouze dodám, že celý článek je samozřejmě mým osobním názorem a pro vás se nejedná ani o investiční radu nebo jakoukoliv formu doporučení. Udělejte si svůj vlastní průzkum (DYOR).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Juraj Zámek

Super

Roman Nerad

Pomerne realisticka analyza. Pan Posvic ma jedny z nejlepsich analyz a uvazuje v sirsim kontextu.

Kenny

Pokud se dopredu vi ze je ocekavany prudky narust a je tam hodne napákováno směrem nahoru, tak bych spis ocekval vyplach techto zisku-chtivcu. Ale samozrejme buvi jak to probehne nakonec realne 🙂

Bart

Zatím právě to fomo pořád chybí. Teď mají manipulátori svátky a nic se neděje. Přitom právě retail by měl v době volna spekulovat o 100 šest. Ale je pravda, že všude na svete svátky nejsou ;).

Vojtech

Retail má teď oči hlavně pro Solanu.

Bart

Jj, kde jsou ty časy, kdy pri fomo šlo nahoru prakticky vše. Ale to jde asi vždy jen na začátku. Teď už je moc lidi opatrných nebo už s kryptomenami nechtějí nic mít. A samozřejmě i výchozí vysoká cena hraje roli. Kdyby přišel poradny výplach, tak by byly pro budoucí fomo mnohem lepší podmínky.

spot_img