Kurz bitcoinu by brzy mohl otestovat 37 000 USD – medvědí trend nebo jen konsolidace?

4.6
(20)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

I když se z mediálních zpráv může zdát, jak moc kurz ceny bitcoinu klesá, tak z pohledu tohoto týdne vlastně stagnuje. Týdenní svíce bitcoinu nám na grafu maluje neutrální doji a cena již 6 týdnů konsoliduje v aktuálním pásmu. Zkusíme si dnes spolu projít ukazatele a vyčíst, zda se již brzy pohne a případně kterým směrem.

Začneme hodinovým grafem tohoto týdne. V pondělí měli ve Spojených státech svátek a vypadá to, že ho i kryptoměnový obchodníci poctivě drželi. Objemy slabé a cena stabilní. Ve středu začali z USA přicházet pozitivní informace o ekonomice. Nejprve rostoucí maloobchodní prodeje za prosinec, pak ve čtvrtek více stavebních povolení než se čekalo a v pátek předběžný růst dobré nálady spotřebitelů. Všechno nad očekáváním.

Všimněte si, že do grafu to žádnou velkou volatilitu nepřineslo. Spíš to vypadá, že pokračoval trend „sell the news” po schválení spotových ETF a vždy při vstupu Relative Strength Indexu (RSI) do oblasti přeprodaného trhu (pod 30 bodů) došlo k obratu kurzu a růstu ceny bitcoinu. Vlastně se moc nebylo na co dívat.

Cena bitcoinu opakovaně testuje 40 700 USD

Na čtyřhodinovém grafu se nám už začínají formovat nějaká lepší data. Při pohledu na Fibonacciho retracement vidíme, že se pohybujeme kolem 50 %. Podle Dowovy teorie by tedy mohlo dojít k obratu. Tento týden jsme otestovali hranice 61,80 % i 38,20 %. Hlavně ta 38,20 % (kolem 40 700 USD) se zdá být důležitá. V poslední době jsme jí otestovali již opakovaně a zatím se jako support osvědčila.

Vyznačil jsem i víkendy (oranžově), kdy se toho většinou moc neděje. Důležité supporty také tvoří 21týdenní exponenciální klouzavý průměr (21WEMA) a 20týdenní klouzavý průměr (20WMA). Ty nám aktuálně začínají kolem 37 000 USD. Nesmíme ale také zapomenout, že hranice 40 000 USD je i důležitou psychologickou hranicí.

Denní graf prolomil dlouhodobý trend a klesá

Denní graf se stále jeví jako dost mědvědí. Prolomili jsme dlouhodobý trend a většina exponenciálních klouzavých průměrů (EMA) se nám začíná stáčet k poklesu. Modře vyznačený je pak 200denní EMA. Na grafu je stále patrná medvědí divergence, která nám naznačuje potenciál pro další pokles.

Týdenní svíce zatím tvoří neutrální doji

Na týdenním grafu vidíme pokračování v konsolidačním pásmu. Jsme tady již šest týdnů a historicky zde také nejsme poprvé. Nad námi je rezistence kolem 48 000 USD a pod námi máme historicky významné pásmo kolem 37 000 USD. Tam se aktuálně nachází i 20WMA a 21WEMA. Ty se často uvádějí jako supporty býčího trendu. Jestliže uzavřeme tento týden pod 42 200 USD (8WMA), tak tu máme reálnou možnost, že dojde k jejich otestování.

Opravdu akumulují spotová ETF velké množství bitcoinů?

V médiích se často zmiňuje, že propad ceny bitcoinu způsobují prodeje držených tokenů z fondů GBTC. Když se ale podíváme na data, tak noví emitenti spotových ETF přidali za první týden působení více než 68 000 bitcoinů. GBTC prodalo zhruba 40 000 bitcoinů, takže do spotových ETF zbývá čistý přírůstek asi 28 000. Podle analytiků se celosvětově na burzách obchodují různé produkty s držením více než 864 000 bitcoinů.

Takže přírůstek do ETF je opravdu jen malým zrnkem písku. Při pohledu na aktuální nabídku tokenů na burzách si dokonce můžeme všimnout nárůstu. Evidentně se předpovídaná katastrofa v podobě vysání všech dostupných bitcoinů z burz zatím nekoná.

Kam se bude kurz bitcoinu vyvíjet dál?

Pokusme si teď zodpovědět tuto otázku. Hodinový graf tohoto týdne byl poměrně nudný a tato týdenní svíce zatím ukazuje tvar neutrální doji. Minulý týden byla červená a jasně medvědí (shooting star) a i dlouhodobé ukazatele jsou spíše medvědí. Osobně se tedy spíše kloním k pokračování dalšího poklesu. Předpokládám, že prolomíme 40 000 USD a otestujeme hranici kolem 37 000 USD. Bude samozřejmě záviset i na dnešním uzavření. Je možné, že se býci pokusí dostat cenu nad osmitýdenní klouzavý průměr a zvrátit tak klesající trend.

Při pohledu na graf likvidací si můžeme všimnout, že je otevřeno více krátkých pozic a hodně likvidity tak leží spíše nad námi. Z dlouhodobého hlediska to ale není nic významného. Dnes nemám otevřené žádné pozice na kryptoměnových derivátech a počkám si na dnešní noční obchodování na asijských trzích.

To ale samozřejmě opět není investiční rada pro vás a dokonce ani žádné doporučení. Celý článek je jen a pouze můj osobní názor. Udělejte si svůj vlastní průzkum. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Juraj Zámek

👍🏻

Miloš

Btc se drží, já plánuju dokupovat pod 38 tisic až k hladine 30 uvidíme.

Čumsem

Já bych dokupoval i pod 30k, i pod 20k a i pod 10k :-D.

pietro

Přesně tak.., pod 10 by bylo nejlepší.. to máš 3krát tolik BTC jak za 30. 🙂 🙂 🙂

Poslední editace 2 měsíců před přes pietro
Tvoje Máma

tak to by ses měl nejspíš asi naučit cestovat v čase, aby ses mohl vrátit do minulosti
bééé

ddfffff

DCAbot nastavený, každý den, každý % pokles, co vydrží moje kapsa.
Pokud cena prudce stoupne, pozastavím, pokud cena klesá, přihazuji větší částky.
Časování trhu je nejistá sezóna. Dělám pouze to, co mohu ovlivnit.

Má to velkou výhodu.
Nutí mně to hospodařit s úsporama a nespoléhat na vzdušné zámky.

Bart

Na nakup je brzy a nebo pozdě :).

Ján Chromy

Je to heske a dokonce to stah e vetšina lidi aby investovali a těžili, ja už se snažim vice než rok , ale bohužel nemohu ziskat žadnej peniz a už tam mam vice než 60 tisic dolaru , stale mne oblbuji at zadam na jejich požadánì čis. Učtu , peneženku neb. Čislo karty, dejte si pozor žijem v do ě kde převládaj podvodnici a mohou vas fostat do velkych problémy, deně mam 100 emailu abych jen težil ale nic nedodostanu , nevim jak to zastavit

LuckyBoy

Když jsi nejen technický negramot (nic ve zlym) a naivka k tomu, tak nic prosímtě nepodnikej, jinak o všechno přijdeš! Známá 65 letá “bába co se klepe nad hrobem”, taky málem naletěla, že už má připravené miliony a kdesi cosi…. ještě, že jsem jí vysvětlil, jak tenhle phishing funguje. Ale nyní pomocí AI budou tihle podvodníci naprosto nerozeznatelní od např. reálných subjektů, známých, atd atd….
Jestli bydlíš ve vlastním, tak barák/byt chytře prodej (ale zas pozor na podvodníky!) a jdi bydlet do starobince, chudobince, nebo jak se to jmenuje 🙂 a peníze, co budeš mít z prodeje, užij dle uvážení a životních priorit, pamatuj do hrobu si je nevemeš…. a pokud nemáš děti, co se na to už teď klepou, až natáhneš bačkory, tak by to sežral stát….
Lepší je to prodat.

Viktor Kožený

Cena se může vrátit na úrovně před ETF hypem. Možností nakupit za nižší ceny rozhodně bude. Nikdo si nepřeje prudký růsty, vydělávat se dá pozvolně a i na propadu.

Věřím, že ti co naskočili při ETF hypu budou velmi brečet.

pietro

Brečet nebudou – jen musí umět vydržet víc než pár měsíců.
Pro ty co se sesypou po 2 týdnech poklesu BTC není.

Viktor Kožený

Ale to nově ETFkem vyhajpovaný lidičky rozhodně nebudou 🙂

Viktor Kožený

Mám puštěnej jeden BTC live stream, před pár chvílema se dost rozehrál, je to dost psycho 😀 Útok na 39k?

https://www.youtube.com/watch?v=g4TBxLRsEwA

spot_img