KuCoin odstaví svoje těžební pooly na bitcoin a litecoin

4.8
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kryptoměnová burza KuCoin oznámila, že s platností od 15. srpna 2023 od 16:00 UTC pozastavuje svoje těžební pooly na bitcoin a litecoin. Zastavení je až do odvolání. V oznámení bylo pouze uvedeno, že pozastavení je plně v souladu s obchodní strategií společnosti. O detailech lze tak jen spekulovat.

A že těch spekulací není málo. Jednou z verzí se může zdát vyhodnocení situace po aktuálně proběhlém halvingu litecoinu a blížící se stejné události na bitcoinu. Sice lze v oznámení nalézt i slovo “dočasně”, ale současně burza doporučuje těžařům převést svoje zařízení do jiných poolů a do 27. srpna provést zálohu a uschování záznamů o těžbě a souvisejících činnostech.

Další diskutovanou variantou jsou problémy ve Spojených státech. Po žalobě musela kryptoburza zavést povinnost KYC (Know Your Customer), což vedlo k poklesu zisků. Spekuluje se dokonce o možném propouštění 30 % zaměstnanců. To ale Johnny Lyu, CEO KuCoin, popírá a argumentuje rostoucími výsledky a rozšiřováním týmu.

Výkon není zrovna zanedbatelný

V oblasti těžby bitcoinu má síť hashrate 349,19 exahashů za sekundu (EH/s). Pool KuCoinu tvoří více něž 2,5 % tohoto výkonu. V oblasti těžby litecoinu má celá síť 792,16 terrahashů za sekundu (TH/s) a KuCoin ovládal skoro 0,5 % tohoto výkonu. Samozřejmě, že síť o výkon nepřijde a těžaři přejdou do jiných poolů. Jen je to komplikace.

Závěr

To jestli se těžební pooly KuCoinu ještě někdy obnoví nám ukáže až čas. Ostatní služby běží normálně. Burza uvádí, že počet jejích registrovaných uživatelů roste a v současné době se pohybuje na hranici 20 milionů účtů. Případný krach takto významné burzy by mohl být pořádným políčkem pro kryptoměnový trh. Ostatně vzpomeňme si na FTX.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img