09.11.22 Analýza BTC/USD – Krach FTX, Bitcoin padá na nové minimum

5
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) díky krachu burzy FTX klesl nejhlouběji za poslední dva roky. Dříve jsem varoval, že může přijít nějaká špatná zpráva, která dodá trhu potřebný impuls pro pokles. Dalo se to očekávat. Respektive nemůžete očekávat konkrétní problém, který přijde, protože do budoucnosti nevidíte. Ale můžete předvídat, že něco špatného přijde, protože trh je na to zřetelně připraven.

Na hodinovém grafu BTC můžete sledovat, jak dynamický vývoj to byl. Prvně dolů, pak strmě nahoru. Následně velmi silný pokles o téměř 20 %. Varoval jsem, že podobné pohyby mohou klidně přijít. Když by byla cena před tou zprávou pod supportem, jsme určitě na 14 000 USD.

Bitcoin klesá pod klíčový support?

Propady však mohou brzy pokračovat. Po krátké konsolidaci. Všimněte si těch objemů, které se zobchodovaly během úterka. Na Binance jsou to největší objemy snad vůbec. Na indexu to dohání objemy z jarních propadů z roku 2021.

Není to ovšem úplně vítězství medvědů. Když se podíváte ještě na hodinový graf, můžete sledovat nemalou absorpční sílu poptávkové strany. Čili jsou k mému překvapení pořád docela aktivní. Ovšem denní svíce je logicky medvědí. Povedlo se umazat pouze 40 % denních ztrát. To není málo, ale přesto kdo zvítězil, je jasné.

Bitcoin každopádně pokořil low z 18. června. Díky čemuž se mohli někteří medvědi teď chytit do pasti. Díky návratu ceny do supportního pásma. A naopak určitě došlo k sepnutí mnoha stop lossů u býků. Zase trh vydrbal i s býky a medvědy.

I díky pokoření low si nemyslím, že je support prolomen. Vycházím hlavně z denního close, které skončilo na 18 547 USD. To ale neznamená, že nemůže přijít další leg směrem dolů.

Všimněte si totiž toho obrovského kontrastu s jinými denními svícemi z posledních několika měsíců. Máme v grafu regulérně nejvíce bearish svíci, která se nachází v supportním pásmu.

Závěrem

Já si myslím, že nastal zlom, na který jsme čekali měsíce. Doufal jsem v něj už na přelomu září/říjen, ale nakonec přišel díky krachu FTX. Je možné, že FTX zachrání Binance, ale to už nic nemění na tom, že trh dostal silný impuls. A tím vznikla nová setrvačnost.

Osobně budu rád, když pokles vydrží i v následujících dnech. Neboť se tím v dohledné době dostaneme na naše dlouhodobě vytyčené kurzové cíle.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marty

Solana za 18USD, no krása!

Jack

A ráno za 10, krása střídá nádheru. 🙂 Tahle kauza je konec SOL. 😀

Via

Ale neni, spis prilezitost.

Jack

Vloni bych to nepochybne chapal jako urcitou prilezitost pro spekulaci, ale v souvislosti s tim, jak se provalilo kolik vyvojaru ve skutecnosti maji plus vypadky blockchainu, tak si myslim, ze FTX je posledni hrebicek do rakve. Ale samozrejme, at se kazdy spali sam. 🙂

Poslední editace 4 měsíců před přes Jack
Fred

V tom případě by vás mohlo zajímat že půjde ještě obrovské množství na trh
https://twitter.com/TheBlock__/status/1590335301318213632

Dariusz Matuszyński

Přesně tak, zde je o tomto článek ještě pro upřesnění: https://kryptomagazin.cz/solana-unlock-vyprodej-ftx/

FELIX

Tak nakupujte solanku, to se docela vyplatí, ale instituce jí nakupovali asi za dolar, takže prostor pro pád ještě existuje, a v tuto chvíli mají stále 10x zhodnocení. Solana je trošku spjata s FTX, proto to taky odnáší. Je otázka jestli vůbec budou mít finance na další rozvoj. Je to centralizovaná platforma, sice rychlá, ale můžou jí taky vypnout. Trh se nyní pročistí a zůstanou jen projekty a startupy, které nebudou tolik utrácet a mají určitý potenciál. Jestli mezi ně bude patřit aj solanka, ukáže až čas. Analýzy si musí udělat každý sám, nebo rozložit portfolio mezi více krypto. Po minulé kryptozimě byl tahounem nejdříve Bitcoin, třeba to bude zase tak, a projekty, které tehdy byly na špici, už dnes mnozí ani neznají. Proto kdo držel dlouhodobě bitcoin většinou neprodělal, as rozdíl kdysi od stovky a nyní tisíce coinů, kde se nemusíte vůbec strefit, který přežije.

Miroslav

Tvl ta Solana me zklamala! A vlastně všechnyyyyy. :)))

Karel

Me ne o shitcoin min.

Vojtech

Jj, pánové, Solana, já zas licituji nad Near protokolem, zdali ředit či nechat být. Je to pakárna…

Reklama: