[ZPRÁVY] Kryptotrhy raketově rostou v čele s Bitcoinem – Kryptoměny budou hrát klíčovou roli …

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Kryptotrhy raketově rostou v čele s Bitcoinem – Kryptoměny budou hrát klíčovou roli v životech lidí – Kryptoburza INDODAX bude mít brzy více investorů než klasická burza – Tether má bankovní vztah s portorikánskou finanční institucí Noble Bank – Blockchain je zajímavý i pro herní průmysl – Coca-cola, americké úřady a dvě blockchainové firmy vyvíjejí společnou platformu – Blockchainová platforma pro celou Evropu.

Zpráva dne

Kryptotrhy jsou opět v zelených číslech, a to dokonce dvojciferných. Podle údajů z Coinmarketcap.com je Bitcoin (BTC) už zpátky na úrovni přes 8 000 USD (v době psaní tohoto článku překročil i hranici 8 600 USD). Hlavním důvodem růstu je pozitivní dopis od předsedy rady pro finanční stabilitu a guvernéra Bank of England pro členy G20, který tvrdí, že kryptoměny nepředstavují „žádné riziko“ pro stabilitu globální ekonomiky. Cointelegraph.com (v EN)

Tip: O tomto pozitivním komentáři od Marka Carneyho z BoE jsme psali více zde

rostou

Kryptoměny

Podle nedávného průzkumu společnosti Lendingblock je většina lidí přesvědčena, že kryptoměny budou hrát klíčovou roli v jejich každodenním životě. Přesněji řečeno, jeden z pěti respondentů tvrdí, že vlastní, nebo vlastnil kryptoměny a více než polovina respondentů je přesvědčena, že do roku 2025 budou kryptoměny nedílnou součástí každodenního života. Themerkle.com (v EN)

Burzy

Největší platforma pro obchodování s kryptoměnami v Indonésii může mít brzy více investorů než sto let stará burza cenných papírů. Indonéská burza digitálních aktiv (INDODAX) má v současné době 1,15 milionu investorů a pravděpodobně do konce roku dosáhne 1,5 milionu členů. Cryptoren.com (v EN)

Byznys

Nový výzkum naznačuje, že kryptoměnový startup Tether – tvůrce kryptoměny USDT, kryté zlatem – má bankovní vztah s portorikánskou finanční institucí Noble Bank. CCN.com (v EN)

Tip: O plánované kryptoutopii v Portoriku jsme psali více zde.

Blockchain

Blockchain může přinést převrat i do herního průmyslu, který má hodnotu více než 100 miliard USD. Digitální povaha videoher tohoto trhu je perfektní pro implementaci blockchainu. Themerkle.com (v EN)

Coca-Cola, ministerstvo zahraničí Spojených států amerických a dvě blockchainové společnosti spojují své síly, aby vytvořily blockchainovou platformu, která by řešila otázku nucené práce. Cryptovest.com (v EN)

Zatímco jednotlivé státy, jako je Litva nebo Švýcarsko, vyvíjejí národní snahy o zavedení kryptoměn a blockchainových technologií, začíná vznikat iniciativa, která by vytvořila blockchainovou platformu pro celou Evropu. Ethnews.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: