Kryptotrhy jsou v počáteční fázi – 12 grafů, které to dokazují (2. část)

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Každý, kdo se (i byť jen málo) zabývá kryptoměnami, vidí, jak dynamicky se kryptotrhy mění. Jejich analýzami se zabývají mnozí jednotlivci i týmy. Jedním z nich je i Chris McCan, který porovnal růst kryptotrhů s růstem internetu v jeho začátcích.

V předchozí části – Kryptotrhy jsou v počáteční fázi – 12 grafů, které to dokazují (1. část) – jsme si ukázali, jaké parametry jsou potřebné pro zjištění počtu uživatelů kryptoměn. V dnešní části se seznámíme se srovnáním současných kryptotrhů a internetu v jeho začátcích.

Celkový objem obchodování

Než se dostaneme ke srovnávání s internetem, podívejme se i na celkový objem obchodování se všemi kryptoměnami od roku 2014 do roku 2018. Hodnoty byly zprůměrovány za měsíc, aby se získal lepší přehled o celkové trendové linii.

Zatímco všechny tyto měření nejsou exaktními výpočty celkového množství uživatelů, z předchozích zjištění vyplývá, že celkový počet uživatelů kryptoměn se pohybuje mezi 20 až 30 miliony.

Může vás zajímat: Morgan Stanley vyzývá centrální banky na využívání kryptoměn

Nárůst uživatelů kryptoměn vs. nárůst uživatelů internetu

Nyní se můžeme podívat na růst internetu a odhadnout, kde se v této trajektorii nacházejí kryptoměny.

Nárůst uživatelů internetu

Na grafu vidíme, jak rostl v letech 1990-1995 počet uživatelů internetu. Nyní následuje srovnání s kryptoměnami za roky 2013-2018:

Srovnání je zaměřeno na začátky internetu. Všimněte si, že kryptoměny následují podobnou trajektorii jako internet v rané fázi. Vypadá to tak, že krypto je v roce 1994, tedy ve srovnání s internetem.

WEB stránky vs. kryptoprojekty

Podobně můžeme provést i srovnání počtu webových stránek s počtem kryptoprojektů. V úvahu bereme celkový počet kryptoměn a tokenů + DApps.

Zde je růstová trajektorie počtu webových stránek:

Pokud se v růstu webových stránek zaměříme na roky 1991-1995, v porovnání s růstem kryptoaktiv v období 2014-17, dostaneme následující graf:

I v tomto srovnání se nachází krypto v internetovém roce 1994.

Tip redakce: Evropská rada zavádí tvrdší opatření vůči kryptoburzám

Financování WEB a kryptoprojektů

Podívejme se na poslední srovnání. Celkový počet kryptoprojektů, které získaly finanční prostředky od roku 2014 do roku 2017, vůči počtu začínajících internetových stránek, jež získaly finanční prostředky od roku 1991 do roku 1995.

Podobně jako v předchozích srovnáních se nacházíme v roce 1994, i když křivka kryptoprojektů je mnohem strmější.

Na závěr

Jak můžeme vidět z předchozí analýzy, kryptotrhy se stále nacházejí v počáteční fázi, která nápadně připomíná rok 1994 ze začátků internetu. Jak se budou dále vyvíjet závisí na několika faktorech, například na akceptování kyptoměn jako nové třídy aktiv, na jejich akceptaci jako platidla, na růst DApps (decentralizované aplikace) a jejich uživatelů, na různé regulační opatření atd. My v Kryptomagazínu budeme při tom a budeme vás i nadále informovat.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Hološka.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img