Kryptotrhu podle nové studie vládnou tradiční investoři

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Globální studie zjistila, že většina obchodníků, kteří investují do digitálních aktiv, jsou tradiční investoři, přičemž dominují USA a Čína.

Průmysl blockchainu stále čeká na přísun tohoto typu investorů, podle tohoto výzkumu ale už jsou dávno zde.

Začátkem listopadu byla společnostmi Frankfurt School Blockchain Center a BlockState AG zveřejněna studie, která poukazuje na fakt, že do digitálních cenných papírů investovalo 71 % tradičních investorů, nikoliv těch blockchainově specifických.

Kdo tedy investuje do krypta?

Studie analyzovala 69 investorů v ekosystému digitální bezpečnosti. Zjistilo se, že 64 % investic pochází z „tradičních“ podniků rizikového kapitálu a dalších 8 % pocházelo z investičních fondů, společností spravujících digitální aktiva a realitních kanceláří. Pouhých 28 % pochází z blockchainových společností rizikového kapitálu.

Studie zjistila, že investoři do krypta obvykle pracovali v menších společnostech. 54 ze 69 investorů pocházelo ze společností s méně než 50 zaměstnanci a pouze dva ze společností s více než 200 zaměstnanci. Odvětví blockchainu tak stále na velké tradiční investory může čekat.

Nejvyšší počet investic uskutečnila čínská společnost rizikového kapitálu ZhenFund, která provedla 469 investic. Na druhém místě skončil americký fond rizikového kapitálu Slow Ventures se 387 investicemi.

Největší objem investic do tokenů týkajících se zabezpečení pak provedly fondy Blockchain Capital a Coinbase Ventures se třemi investicemi.

Staré peníze, nová technologie

O krypto se zajímají také banky. Ve studii bylo zkoumáno 17 bank, přičemž 12 z nich používá tokenizaci a dalších 5 úschovnu. Bylo zjištěno, že devět bank tokenizovalo aktiva v hodnotě 1 573 300 000 USD.

Průzkum zjistil, že nejvíce tokenizovaných aktiv májí čínské banky, což je trend, který bude pravděpodobně pokračovat s obnoveným zájmem země o blockchain po schválení technologie prezidentem Xi Jinpingem. Samotná čínská soukromá komunikační banka tokenizovala dluh ve výši 1 300 000 000,00 USD; ve srovnání, francouzská Société Générale tokenizovala pouhých 110.000.000 dolarů.

V zájmu bank o krypto podle typu vedou podnikové banky s 34 %, následují investiční banky a státní banky, každá s 24 %.

Navzdory přílivu starých peněz do nových technologií studie zjistila, že „trh je vysoce ovlivňován právními předpisy.“ Z tohoto pohledu vévodí Malta a Švýcarsko.

Závěr

Podle zprávy jen šest ze zkoumaných společností v současnosti nabízí regulovaná obchodní řešení, sekundární trhy, jako jsou emise, peněženky a služby úschovy. Což představuje hlavní tržní mezeru.

Co číst dále?

[Polední zprávy] • Homeland Security považuje krypto za problém • Estonská firma vyvíjí kvantově odolný blockchain • a další novinky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img