Kryptoměny na pokraji zkázy – klesne kapitalizace trhu pod sto miliard USD?

0
(0)

Za poslední měsíc jsme zažili jeden z největších propadů trhu s kryptoměnami. Ba co víc, stále ho zažíváme. Včera zhruba v tuto dobu jsme se dívali na červené pole. Většina coinů za necelých 24 hodin ztratila 10 – 30 % ze své hodnoty.

Dnes se situace mírně vyjasnila, ale zatím jen marně čekáme na nějaký větší retracement. Před námi je víkend a tak se nabízí otázka – klesne kapitalizace všech kryptoměn pod magických sto miliard dolarů?

Popravdě? Je to stále více pravděpodobné. Vše nyní záleží na Bitcoinu. Tato kryptoměna tvoří více než polovinu trhu a udává jeho směr. Podle analytiků na Trading11 bychom měli minimálně do konce roku 2018 klesat. Pokud se tak nestane, půjdeme dolů na začátku roku 2019.

Kde najdeme dno? Těžko říct. Jakékoliv predikce jsou víceméně irelevantní. Jistě, technická analýza nám něco může říci a zdá se, že to bude mezi 3000 – 1500 USD, ale neberte to se 100% jistotou. Pokud obchodujete, mnohem moudřejší je sledovat trh, analyzovat ho a přizpůsobit se aktuální situaci. Pokud HODLujete, tak vám to může být jedno.

V každém případě, vše nasvědčuje tomu, že se skutečně dostaneme pod sto miliard dolarů.

(Článek pokračuje pod odkazem)

Padne Bitcoin až na 1 500 dolarů? Podle analytika Bloombergu je to velmi pravděpodobné

Líbí se vám tento článek? Budu rád, pokud mě podpoříte! Pod tímto odkazem najdete způsob, jak mi koupit kávu. Více kávy = více lepších článků! ?

Má vůbec smysl sledovat kapitalizaci trhu?

Jistě, jde pouze o nesmyslné číslo, které by nemělo mít velkou vypovídací hodnotu. Vzít počet coinů dané kryptoměny a vynásobit tento počet jejich aktuální cenou na burze nezní jako legitimní způsob vyjádření celkové hodnoty dané digitální měny. Dvojnásobně to platí o kapitalizaci trhu.

Na druhé straně, asi každý fanoušek kryptoměn zná dobře stránku coinmarketcap. Většina webů ji používá jako referenční bod, tradeři na ní sledují vývoj svých oblíbených mincí vývoj trhu, vývoj dominance Bitcoinu…

Takže ano, má smysl sledovat kapitalizaci trhu na coinmarketcapu, protože tento údaj sleduje velmi mnoho lidí. To je ale také jediný důvod.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza

Osobně očekávám bull začátkem příšťího roku před spuštěním burzy Bakkt (leden). Tedy jestli termín znovu neposunou – v tom případě to bude mít opačný efekt 🙂

cohi

Já si osobně myslím, že obrat trhu s kryptoměnama nastane, jakmile se projeví efekt forku bitcoin cashe a bitcoin SV. Efekt to má zatím negativní a už nyní bez větších důvodů trh krvácí. Ale až opadne tlak ze strany bitcoinSV o to předběhnout BCH v ceně a kapitalizaci, tak se to rozběhne směrem výrazně nahoru, důvěra bude stoupat. Ale spuštění burzy Bakkt tomu určitě taky kladně pomůže, jak tu píšeš Honzo:)

Filcka

bull můžeš očekávat akorát tak v trenkách , mě fascinuje jak si každý jouda myslí že Bakkt a podobné nesmysli začnou zvedat cenu , to je jen tvoje zbožné přání protože jsi koupil draho a čekáš jak plno joudu na zázrak , ale ten nepřijde .Bakkt a podobné nesmysli budou spíš cenu tlačit dolů Joudo nemysli si že velryby jsou tak blbé jak si myslíš ,jak dopadl BTC když byl na vrcholu a vstoupily do toho chicagské burzy cena krypta šla do sraček , od té doby co burzy vstoupili na trh cena začala rychle padat dolů a to jen díky vstupu dvou největších burz ve wall street.Podívej se na vstup burz do kryptoměn a podívej se na grafy btc od jejich vstupu .Jen Jouda si fakt může myslet že při vstupu Nasdaq či Bakkt že ceny vyrostou o stovky procent , cenu kryptoměn nezvedali velryby ale obyčejní lidé takzvaně menší investoři jen na Coinbase se díky tomu zaregistrovalo přes 20 milionu lidí a to nebyli velryby ale obyčejní drobní investoři(na všech burzách ) a ti cenu šponovali na horu protože si mysleli že BTC je dobrá investice a pak přišli velryby a začali manipulovat z cenou a pak začali nováčci při pádu ceny rychle vybírat aby zachránili aspon něco co do toho vložili a už se nikdy ke kryptu nevrátili a proto ta cena neroste a jen padá a padá , tak že jen podotýkám že velryby z Nasdaq či Bakkt ti cenu šponovat nikdy nahoru nebudou ti ji spíš budou šponovat dolů .

Honza

No, necháme se překvapit, nikdo nemá věšteckou kouli – jedině čas ukáže kdo je z nás “Jouda” 🙂

Ceneon

Dříve či později půjdou kryptoměny razantně nahoru.

Vezmi si příklad:
Je to pořádně dole, všichni utíkají od toho, což se momentálně děje. Tak nastane či vytvoříme či napomůžeme nějaké události, která bude vysoce pozitivní, nalijeme do toho nemalé peníze, aby se kryptoměny odrazili nahoru. Začne bull run, dlouhý a pořádný. Jakmile vycítíme vrchol, tak sklidíme úrodu :-).
Tady ta momentální situace je jenom šponováním extrému, což se dá říct, je normální. Ale není to konec, tatováto situace mocným prospívá v tom, jak se můžeme dočíst, že nakupují za hubičku, ale mnohým dalším neprospívá, protože při obchodování jde o čím dál menší peníze a to se sebou nese pro burzy čím dál menší výtěžek z poplatků. Takže logicky ano, nepotrvá to ani nikterak dlouho a půjdeme opět opačným směrem.

spot_img