Kryptoměny jen tak nezmizí, říká šéf Nvidia

0
Kryptoměny nezmizí, říká CEO nvidia

„Kryptoměny jsou skutečné a jen tak nezmizí,“ řekl v rozhovoru pro web barrons.com Jen-Hsun Huang, CEO společnosti Nvidia. Digitální měny a technologie blockchainu mohou být podle něj v budoucnu běžnou součástí našeho života.

(Nvidia je americká společnost, která se specializuje na výrobu integrovaných obvodů. Jde o hlavního dodavatele integrovaných obvodů používaných do čipsetů základních desek, grafických procesorů a herních konzolí.)

Koncepty virtuálního světa a kryptoměn si jsou blízké

Rozhovor proběhl ve světle nedávného nárůstu cen akcií společnosti Nvidia o 8 %, a to na 234 dolarů, přičemž se předpokládá, že růst bude pokračovat až za hranici $300. Huang shrnul události za rok 2017 do věty „rozhodně se toho hodně událo v oblasti kryptoměn“. V rozhovoru se zaměřil také na jejich dopad na prodeje grafických karet Nvidia.

Huang se k myšlence kryptoměn vyjádřil kladně. Dle jeho slov nejsou kryptoměny nic nereálného, ba naopak jsou pro něj stejně skutečné jako například videohry nebo jiné virtuální zboží, do kterých lidé, podobně jako do digitálních měn, vloží spoustu úsilí, času a peněz. Prohlásil:

„Desítky miliónů virtuálního zboží je dnes dalšími milióny uživateli nakupováno a dále sdíleno a prodáváno ve virtuálním světě. Lidé pak v tomto světě tráví tisíce hodin, aby si například postavili virtuální vesmírnou loď a mohli spolu navzájem soupeřit.“

Dále dodal, že koncepty virtuálního světa a kryptoměn si jsou velmi blízké a svět si na existenci digitálních měn začíná pomalu zvykat.

Větší zájem o krypto = vyšší zisky

Na otázku, jak je spokojený s rostoucím zájmem veřejnosti v oblasti kryptoměn, odvětil, že taková diskuze je irelevantní, jelikož pro něj je důležitá otázka zisků z prodeje technologií pro těžbu kryptoměn, tedy grafických procesorů. A ty jsou pochopitelně s rostoucím zájmem vyšší. Dodal, že ačkoliv zisky společnosti z oblasti kryptoměn stále tvoří pouze malé procento z celkových prodejů, stávají se čím dál tím důležitější součástí byznysu.

Ekonomický ředitel společnosti Colette Kress rovněž bagatelizoval dopad kryptotechnologií na celkovou výši zisků za minulý rok a dodal, že je těžké odhadnout jejich podíl na výši prodejů.

Umělá inteligence a další vývoj

V závěru rozhovoru se Huang zaměřil na použití čipů a procesorů společnosti Nvidia v oblasti umělé inteligence a virtuální reality. Prohlásil, že vyrábějí „nejvýkonnější, programovatelné a energeticky úsporné procesory na této planetě“, a právě proto jsou v této oblasti velice žádané a vyhledávané. Zmínil také, že se zaměří na vývoj softwaru CUDA, který bude dle jeho slov sloužit jako stěžejní bod ve světě softwaru, symbolizující stabilitu.

Budoucnost kryptoměn podle Nvidie

Z rozhovoru je patrné, že společnost Nvidia prozatím z kryptoměn markantně neprofituje, avšak vidí v nich veliký potenciál, a podle rostoucích zisků z prodeje grafických karet na „mining“ (těžba kryptoměn) je zájem o tyto technologie čím dál tím větší. Hlavní odbyt pro ni nadále zůstává v GPU řadě GeForce a v technologiích umělé inteligence.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na