Kryptoměna ADA v neděli vedla cenovou rally

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměna ADA společnosti Cardano je zpátky v centru pozornosti. Koncem minulého týdne developeři oznámili, že síť je připravena na spuštění inteligentních smluv. 

Aktualizace trhu

Kombinovaná tržní kapitalizace všech kryptoměn vzrostla v neděli o 4,4 % na 1,6 bilionu dolarů, podle údajů společnosti Coingecko. Lídrem tohoto vzestupu byla především ADA, která vedla rally se ziskem 17 %. Podle TradingView dosáhla ADA vrcholu 1,70 USD a poté mírně poklesla na hodnotu kolem 1,63 USD.

V současnosti je ADA čtvrtou největší kryptoměnou s celkovou tržní kapitalizací 52,9 miliard dolarů.

ADA v neděli zaznamenala silný odliv poté, co většinu minulého týdne trpěla. Zdroj: TradingView.

Každá kryptoměna v top 20 vykázala v neděli nějaké zisky. Cena bitcoinů (BTC) vzrostla po mírném propadu o 3,5 % na 35 833 USD, Ethereum (ETH) přidalo 4,3 % na 2 431 USD a Binance Coin (BNB) se vyšplhal o 6 % na 327 USD.

Navzdory skromnému vzestupu zůstává nálada na trhu nakloněna spíše směrem dolů, přičemž investoři nadále spekulují o tom, zda Bitcoin skutečně již dosáhl svého dna. Index kryptoměn a strachu klesl na číslo 10, dle stupnice od 1 do 100, kde nízké skóre souvisí s „extrémním strachem“.

Kam ADA míří

Zdá se, že přítomnost přeprodaných podmínek po poslední korekci trhu pracovala v neděli ve prospěch kryptoměny ADA. Ta v sobotu krátce pronikla do přeprodaného indikátoru na hodinovém indexu relativní síly (RSI), ale během dalších 24 hodin se prudce odrazila.

Před bleskovým propadem kryptoměn ze dne 19. května patřila ADA mezi nejvýkonnější digitální aktiva. 16. května dosáhla vrcholu 2,46 USD a během dalšího týdne odepsala 55 % své hodnoty. Při pohledu na okamžitý posun nálady na trhu zůstávají však základy této kryptoměny beze změny.

Podporovatelé digitální měny ADA slaví zahájení testnetu s názvem Alonzo, jenž má zavést inteligentní smlouvy. Společnost IOHK, stojící za projektem, má v plánu postupné zavádění testnetu v květnu a červnu. První uživatelé budou mít příležitost otestovat Alonzo Blue v průběhu příštího měsíce.

Jak vysvětlila IOHK :

“Hard fork „Alonzo“ přinese Cardanu vzrušující a vysoce očekávané nové funkce prostřednictvím integrace scriptů Plutus do blockchainu. Ty umožní implementaci inteligentních kontraktů v Cardanu, což poprvé umožní nasazení široké škály nových aplikací DeFi”

Závěr

Zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson nedávno naznačil, že po dokončení fáze Alonzo, bude pozornost přesunuta na řešení problému škálovatelnosti. Vývojářský tým za kryptoměnou ADA určitě neusíná na vavřínech a neustále na něčem novém pracuje. Tento projekt má určitě slibnou budoucnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

“Konečný objem Cardano coins je stanoven na 45 miliard Ada. Před veřejným spuštěním Cardana předtěžili jeho tvůrci 31 112 484 646 tokenů; 16,67 % z nich získali zakladatelé trojice společností spjatých s provozem a vývojem platformy, zbytek byl nabídnut investorům.”

Takže typický předtěžený shitcoin. Nedal bych do toho ani halíř, ba ani cent ;-)))

Poslední editace 1 rok před přes E15
bkf1

Nedávej 😀👍

Václav

Až na to že, mince ADA se netěží, ale razí! Což je dost podstatný rozdíl!

E15

hraní se slovy…

E15

Je úplně jedno, jestli si vyčuránci na začátku mince “předtěžili” nebo “předrazili”, důležité je rozložení jejich vlastnictví. Ale to je holt obecný problém všech Piece-of-Shit coinů ;-))).

Václav

Nemáš pravdu. Je to o úhlu pohledu. Na těžbu je potřeba hardware a software a další náklady s tím spojené. Což tebe jako spekulanta na burze, který kouká jen po ceně až tak nezajímá. I když je to chyba. Pak je to otázka architektury a podpory programátorů. U Cardana je fajn to,že na něm lze programovat v různých programovacích jazycích. Což třeba na ETH nelze. DOT je zase omezen počtem projektů, které na něm pojedou atd.

Poslední editace 1 rok před přes Václav
Bakyt

Je to pravda

Crypto

To je ale dobrej blbec 😄

E15

Mluvíš o sobě ve třetí osobě?

Rad

Ses hňup co vi prd o cryptu jako takovém, Matic , Ada,Eth totálně rozbijou Btc, sice bude stále král a mit větší cenu než zlato takže 10-20 bilionu a časem i víc ale Ada poletí do stovek bilionů, v blízké budoucnosti bude Matic i Ada stát 1000+ eur za mincí a Eth statisíce.amatere, a pokud chceš tvrdit že ne , tak ještě nedávno stal bitcoin pár centů, a dnes desetitisíce, Doge si koupil desetitisíce mincí za dolar a koukej kde jsme dnes.Ti co drží crypto ,hodleri, to jsou Králové budoucnosti a elita 21 století

E15

:-DDD Takle jsem se nepobavil ani na DOGE redditu. Díky!!!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: