Kryptoaktivita na sociálních sítích každoročně roste o 200%

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Výzkum provedený investiční společností Andreessen Horowitz zjistil, že každoroční aktivita na sociálních sítích dosáhla zvýšení o 200%. Podíl na tom má cena Bitcoinu a události spojené s kryptoměnami.

Kryptotrh v cyklech

Investiční společnost Andreessen Horowitz přišla s velmi hlubokým ponorem do způsobu fungování kryptoměnového trhu. Na svých oficiálních stránkách uvádí, že lidé pohybující se na kryptoměnových trzích delší dobu, považují celý ekosystém za vyvíjející se v cyklech.

Doposud existovaly tři odlišné cykly růstu cen, které podnítily vyšší aktivitu na sociálních sítích. Ve zprávě se uvádí, že s rostoucí cenou kryptoměn se vytváří nový zájem a aktivita na sociálních sítích roste. Nárůst zájmu přináší další lidí zajímající se o digitální aktiva, kteří vytváří nové projekty a startupy, což může vést ke zvýšení ceny.

graf
Zdroj: a16z.com

Výzkum ukázal, že v prvním cyklu v letech 2009 až 2012 s vrcholem 2011, si společnosti uvědomily, že v tomto odvětví může být vytvořeno podnikání. Zakládaly se nové kryptoburzy, těžební farmy a poskytovatelé kryptopeněženek.

Ve druhém cyklu trvajícím do roku 2016 s vrcholem v roce 2013 byl zaznamenán obří příliv lidí a podniků do krypta. Poslední cyklus, který eskaloval v roce 2017, přesunul celý kryptoměnový průmysl do spouštěcího sektoru.

graf
Zdroj: a16z.com

Ohlédneme-li se za všemi třemi cykly, ukazuje se stabilní cyklus růstu. Aktivita na sociálních sítích byla nejrychleji a nejkonzistentněji rostoucím aspektem tohoto odvětví, která zaznamenala roční míru růstu o 207,5%.

Závěr

Cena Bitcoinu se v průměru od roku 2010 zvýšila každý rok o 196,4%. Vývojová aktivita na GitHubu ukázala vzrůst o 74,4%. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 9054 amerických dolarů dle KMC. Celou zprávu od investiční společnosti Andreessens Horowitz si můžete přečíst pod přiloženým odkazem zde.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: