Krátkodobí držitelé BTC, navzdory zásahu SEC, zatím své pozice neprodávají

4.2
(10)

Uprostřed probíhajících kontrol ze strany regulačních orgánů, v atmosféře strachu, nejistoty a pochybností (FUD) kolem Bitcoinu (BTC) tu máme i pozitivní zprávy. Krátkodobí držitelé, kteří jsou často známí tím, že jako první při poklesu cen odprodávají svá aktiva, projevují tváří v tvář současným tržním výzvám až neobvyklou odolnost.

Podle posledních údajů se tito držitelé vymykají trendu. Rozhodli se totiž zůstat na trhu, což svědčí o jejich důvěře v budoucí ziskovost Bitcoinu.

Krátkodobí držitelé projevují uprostřed regulačních výzev až nečekanou odolnost

Podle analýzy společnosti CryptoQuant nevýrazný cenový výkon bitcoinu v rozmezí 25 000-30 000 dolarů zatím neoslabil nadšení krátkodobých držitelů. Metrika SOPR (Short-Term Holder Spent Output Profit Ratio) odhaluje jejich zájem zůstat na trhu i nadále v očekávání zisků.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Setrvalost této metriky v průběhu několika po sobě jdoucích měsíců naznačuje jejich odhodlání zůstat i nadále investorem. CryptoQuant dále říká, že tento vzorec odráží předchozí cenové cykly. Například ty, kterých jsme byli svědky v letech 2015 a 2019, kdy krátkodobí držitelé drželi své pozice a sklízeli dlouhodobé odměny.

Pozoruhodné je, že ziskovost současného cyklu pro dlouhodobé i krátkodobé držitele zatím nedosáhla úrovně, která by vyvolala výrazný prodejní tlak. Tento trend naznačuje, že bitcoin má stále prostor pro růst a potenciál pro další vlnu poptávky.

Navzdory přetrvávajícím regulačním problémům a negativním náladám na trhu zůstávají krátkodobí držitelé v klidu a s optimismem se drží svých investic do bitcoinu. A i údaje známé a uznávané analytické firmy Glassnode podpořily odolnost krátkodobých držitelů, alespoň co se týče strategie držet.

Podle těchto údajů po období aktivního prodeje v předchozím měsíci krátkodobí držitelé projevili obnovené odhodlání udržet si své bitcoinové podíly. Tento posun v náladě naznačuje jejich víru v budoucí potenciál Bitcoinu, a to navzdory regulatorní nejistotě.

Dlouhodobí držitelé i nadále Bitcoinu věří

Dlouhodobí držitelé také projevují důvěru v primární kryptoměnu. U této skupiny můžeme vidět pouze minimální přesuny jejich tokenů na centralizované burzy. Tímto svých chováním tak jen zdůraznili svůj závazek držet svá bitcoinová aktiva dlouhodobě.

Udržováním svých pozic a vyhýbáním se panickému prodeji přispívají dlouhodobí držitelé k celkové stabilitě trhu a posilují pozitivní vyhlídky Bitcoinu. Nutno ovšem přiznat, že bez ohledu na to se Bitcoin v uplynulém týdnu potýkal s výrazným propadem ceny. Aktuálně se v době psaní článku obchoduje za 25 850 USD.

Tento klesající trend lze přičíst převládajícímu negativnímu sentimentu na trhu s kryptoměnami, který byl ještě umocněn nedávnou žalobou Komise pro cenné papíry (SEC) proti společnostem Binance a Coinbase, dvěma předním světovým kryptoměnovým burzám.

Závěr

Situace na kryptoměnovém trhu není ideální, ale Bitcoin ji (minimálně v porovnání s některými altcoiny) zvládá naprosto se ctí. Základy BTC zůstávají i nadále pevné a mnozí jeho fanoušci právě teď dokupují.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img