Konečně víme, kdo je Satoshi Nakamoto! – Dnes poslal 1 000 000 BTC na burzu Bitfinex

0
(0)

Zprávy a souhrny

Záhadný tvůrce Bitcoinu – Satoshi Nakamoto – více než deset let úspěšně unikal hledáčkům fotoaparátů a jeho identita byla až donedávna neznámá. Dnes jsme vás informovali o první fotografii, na níž byl Satoshi zachycen novináři na letišti.  Fotografie mezitím obletěla celý svět. Informovali jsme o tom i my (více info zde).

Tip redakce: Ženy v kryptoměnách – část sedmá – Co kdyby Satoshi Nakamoto byl žena

Jak se podařilo zjistit Satoshiho identitu?

Bohužel, Satoshi je velmi rychlý a na fotografii se nedal moc dobře identifikovat. Zde se však ukázala síla internetu. Lidé brzy identifikovali, na kterém letišti se Satoshi nachází a po přistání letadla o 18:07:53 CET ho vyfotografoval náš čtenář, který se v té době nacházel na letišti v egyptském městě Hurghada. Satoshi se tam totiž vydal na dovolenou.

Čtenáři za doplňující informace velice děkujeme! Bohužel, nedovolil nám zveřejnit fotografii, takže nám v tomto budete muset věřit.

Poté co vyšlo najevo, že identita tvůrce Bitcoinu je odhalena, si Satoshi pravděpodobně řekl, že už nemá smysl to dále tajit a přes Wi-Fi na letišti se bez použití VPN zaregistroval na burze Bitfinex. Po úspěšném splnění KYC procedury na burzovních peněženku poslal svůj milión Bitcoinů. Tyto coiny získal po vytěžení Genesis bloku a celých deset let s nimi nepohnul.

Co chce Satoshi na Bitfinexu?

Momentálně není jasné, co chce s miliónem na Bitfinexu dělat. Je dost možné, že se rozhodl vybrat zisky. Bitcoin v době psaní tohoto článku stojí ~ 4 135 $. Hodnota Satoshiho účtu na Bitfinexu tedy přesahuje čtyři miliardy dolarů! Pokud by se rozhodl dumpnout všechny coiny najednou na trh, pravděpodobně by tak spustit lavinu výprodejů, která by mohla ochromit trh s kryptoměnami na stovky let.

Mohlo by vás zajímat: Je Craig Wright skutečný Satoshi Nakamoto, nebo jen podvodník?

Může Satoshi Nakamoto odstartovat další bullrun?

Na Twitteru se však spekuluje i o tom, že Satoshi své Bitcoiny nechce prodat. Právě naopak! Chce je použít na napumpování celého trhu. Neustálými nákupy a prodeji by mohl zvýšit volume na trhu, což by mělo za následek vyšší obchodní aktivitu. Ve výsledku by tak hodnota Bitcoinu mohla v průběhu týdne poskočit o desítky procent! Tato možnost je mnohem pravděpodobnější, protože Satoshi nemá důvod ničit své dílo.

Závěr

Co dodat na závěr? Celá redakce Kryptomagazínu vám přeje příjemný první apríl. Doufáme, že si ho užíváte tak jako my a že se vám podařilo pořádně napálit své blízké. Jaké kousky se vám dnes povedly? Pochlubte se s nimi například v komentářích pod tímto článkem! 🙂

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: