Kanadský regulační orgán objasňuje pravidla pro stablecoiny

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kanadští správci cenných papírů (CSA) poskytli burzám a emitentům kryptoměn pokyny ohledně jejich prozatímního přístupu k “hodnotově orientovaným kryptoaktivům”, se zvláštním zaměřením na stablecoiny.

Dne 5. října zveřejnila zastřešující organizace kanadských provinčních a teritoriálních regulátorů cenných papírů vysvětlení, že může povolit obchodování s určitými kryptoměnami, které odkazují na hodnotu jedné fiat měny, a to za určitých podmínek.

V únoru CSA znovu potvrdila svůj názor, že stablecoiny „mohou představovat cenné papíry a nebo deriváty“, s nimiž kanadské kryptoburzy nesmí obchodovat.

Pokud však emitenti udržují vhodnou rezervu aktiv u kvalifikovaného depozitáře a kryptoburzy nabízející stablecoiny zpřístupní „určité informace související s řízením, operacemi a rezervou aktiv veřejně“, pak by CSA mohla povolit obchodování s těmito aktivy.

Stan Magidson, předseda a generální ředitel Komise pro cenné papíry v Albertě, uvedl v prohlášení:

Tento prozatímní rámec, na kterém budeme v budoucnu stavět, stanoví určité standardy, které pomohou zajistit, že investoři obdrží potřebné informace o aktivech, která nakupují, včetně jejich rizik.

CSA varovala, že kryptoaktiva zabezpečená nekrytými úvěry splňující podmínky jsou stále riziková a neměla by být považována za schválená nebo bezriziková.

Regulační jasnost v Kanadě

Kanadské finanční instituce se stále více zajímají o kryptoměny díky regulační jasnosti, která se v zemi začala objevovat.

Na jednu stranu byla Kanadská vláda často kritizována za údajné vytváření regulací, které jsou pro kryptoburzy příliš obtížné, a některé velké kryptoburzy trh úplně opustily. Například Binance ukončila svou službu pro Kanaďany 12. května, přičemž jako důvod uvedla nové předpisy pro stablecoiny.

Nicméně například burza WonderFi si regulační jasnost kolem kryptoměn naopak pochvalovala, jelikož jim tento přístup pomohl v rozšíření uživatelské základny. Sofistikovanější investoři, jsou totiž imunní vůči sentimentu a trendům na trhu a jsou zásadnější ve svých investičních přístupech, uvedla burza.

Závěr

Tržní kapitalizace stablecoinů za posledních zhruba 18 měsíců klesala a aktuálně je na 123 miliardách dolarů, což představuje přibližně 11 % celkové tržní kapitalizace kryptoměn.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img