JPMorgan zaplatí 1 miliardu USD! Pokuta zajistí, že se nebude vyšetřovat nezákonná činnost

4.9
(7)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...

BTC, DeFi, ETH – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Newyorská společnost JPMorgan se dohodla na zaplacení přibližně 1 miliardy USD. Pokuta zabrání vyšetřování zločinů a přichází jen pár dní po medializaci kauzy praní špinavých peněz největších světových bank.

JPMorgan se vyplatí miliardou

Je to jen několik dní poté, co se banka JPMorgan společně s dalšími bankami figuruje ve vyšetřování 109 mediálních organizací společně s Mezinárodním konsorciem investigativních novinářů (ICIJ). Informace z dokumentů od FinCEN, které byly získány redakcí BuzzFeed News, ukazují, že některé z největších bank na světě, včetně společností JPMorgan Chase, HSBC a Deutsche Bank, umožnily zločincům vyprat v letech 1999 až 2017 více než 2 biliony dolarů.

Hlavní banka JP Morgan je opět ve zprávách. Banka se dohodla, že zaplatí pokutu ve výši přibližně 1 miliardy USD. Vypořádání této částky proběhne mezi bankou a ministerstvem spravedlnosti, komisí pro cenné papíry (SEC) a komisí pro obchodování s futures na komodity (CFTC).

Tím banka zabrání vyšetřování údajné manipulace s futures na drahé kovy a cennými papíry státní pokladny. Dále to podle agentury Reuters umožní

„zrušit regulační stín, který několik let visel nad bankou. A označit vítězství vládního úsilí potlačit nezákonné obchodní techniky, jako je spoofing, zejména na trzích s drahými kovy.“

Krypto je stále špatné?

I když se bankéři, jak uvedl BuzzFeed, skrývali v „ostrých oblecích“ a „živili tragédii lidí umírajících po celém světě,“ nikdy se nevyhýbali tomu, aby ukazovali prstem na Bitcoin a kryptoměny.

Zaznamenali jsme řadu případů, kdy banky po celém světě šikanovaly kryptonadšence a bezdůvodně rušily účty kryptobyznysům. Stejné banky, které se samy vykupují ze svých zločinů a účastní údajných podvodů, manipulací a zločinů.

Tak například, JP Morgan údajně ve spolupráci s Bank of America, Citibank a American Express „kolektivně zpracovávaly miliony dolarů v transakcích pro rodinu Viktora Khrapunova,“ hledaného Interpolem z Kazachstánu.

Závěr

Drobní investoři, hodleři, tradeři a další kryptonadšenci musí fotit své osobní dokumenty a vydávat své citlivé osobní údaje do rukou všemožných kryptoburz a dalších platforem, protože se tím má předejít praní peněz. Ve stejnou chvíli tu máme ty největší světové banky vč. JPMorgan opakovaně obviněné z praní bilionů dolarů a také z manipulace. Nyní JPMorgan zaplatí miliardu dolarů, zatímco odpovědné osoby zůstanou bez povinnosti prokázat se občankou a pravděpodobně i mimo nebezpečí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře