JPMorgan udává 3 důvody, proč Ethereum překonává Bitcoin

5
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bankovní gigant z Wall Street – JPMorgan Chase uvedl, že Ethereum překonává Bitcoin a očekává, že tento trend bude pokračovat i nadále.

V poznámce pro investory z 27. dubna se zdá, že analytici amerického bankovního giganta JPMorgan se vůči Ethereu stali extrémně vzestupní, a poznamenali, že letos porazí svého velkého bratra.

V dubnu Ethereum dosáhlo 45 % současné úrovně, zatímco Bitcoin, který zaznamenal pokles dominance na trhu pod 50 % ve stejném období ve skutečnosti poklesl o 9 %.

JPMorgan poukázal na to, že mezi oběma aktivy existuje inherentní rozdíl, přičemž BTC je uchovatelem hodnoty a ETH je technologií a páteří celé krypto-nativní ekonomiky, fungující mnohem více než prostředek směny.

Obhájce Etherea Anthony Sassano souhlasil:

Tři důvody pro Ethereum

Podle zprávy Business Insider analytici JPM uvedli:

“Pokud je vlastnictví podílu na této (éterové) potenciální aktivitě cennější, podle teorie by ether měl dlouhodobě překonat bitcoiny,”

Prvním důvodem, který uvedli, byl likviditní šok, který způsobil Bitcoin, ale Ethereum ho dokázalo překonat bez většího výkyvu. Obchodníci využívající pákový efekt na trzích s deriváty byli zlikvidováni a cena Bitcoinu se propadla, což vedlo ke korekci 27 %. Takže zde máme vlastně důvody dva:

“Na trhu s výrazně vyšším spotovým obratem je pravděpodobné, že podkladová základna dlouhé expozice [v etheru] je méně závislá na pákovém efektu ve formě futures a swapů [než bitcoin],”

Za třetí, síť Ethereum se již dlouho vyznačuje vyšším tempem transakcí na veřejném blockchainu než Bitcoin. Podle JP Morgan je to pravděpodobně způsobeno zvýšenou aktivitou na DeFi a dalších platformách.

Bankovní stratégové dodali, že v důsledku toho se vyšší podíl ETH chová, jako by byl vysoce likvidní ve srovnání s Bitcoinem – 11 % oproti 4 % podle některých odhadů za poslední měsíc.

Jinými slovy, Ethereum netrpí volatilními cenovými výkyvy způsobenými nadměrně využívanými pozicemi a díky tomu se mu podařilo překonat Bitcoin.

Závěr

Ethereum aktuálně dosahuje nového historického maxima 2760 USA, zatímco Bitcoin konsoliduje po větší korekci na hodnotě 54 600 USD. Do svého maxima má tak docela daleko. Co myslíte, sesadí ETH v budoucnu opravdu krále kryptoměn?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Adam

ETH nyní těží z velkého zájmu o NFT, ale to je jen módní výstřelek předurčeny k záhubě.

Crypto

😂

Marek

Priatelu, NFTs tvori len mala cast obratu na ethereum sieti. V DeFi je v sucasnosti alokovanych cca 65 miliard dolarov, len na ethereum. Dalsich 38 miliard na BSC. DeFi je dovodom preco smart contracts zazivaju boom ako nikdy predtym

spot_img