29.04.21 Technická analýza BTC/USD – malý večerní dump?

8
Bitcoin
zdroj: pixabay.com

Ve středeční analýze na Bitcoin (BTC) jsme si řekli, že trh podezřele váhá, což je v souvislosti s předešlým impulsem up, docela zvláštní. Včera k večeru se ovšem stala velmi zajímavá věc, která byla tak dynamická, že jsem si ji zprvu hned nevšiml. Cena napřed začala pumpovat a zdálo se tedy, že jdeme otestovat 58 189 USD.

Leč najednou se trh velmi rychle sesypal a byl ještě níž, ne předtím. Takové price action není samozřejmě nic pozitivního a jestli to zbytek trhu vezme jako signál k shortu, můžeme jít zase strmě dolů. Jinak, dnes večer plánuji na kanálu žraloci sobě stream. Začneme asi v 19:00, ale potvrdím to ještě v odpolední pozvánce, kde zazní upřesňující informace.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Napřed se podíváme na dolarový index, kde kurz pořád respektuje hranice zakreslené struktury. Tudíž pokles v obecnosti není nijak agresivní a za ten necelý měsíc jsme až tak moc nespadli. Nicméně, jestli to tak půjde dál, začne se rychle potvrzovat scénář kalkulující s otestováním lednového low na 89,2 bodech.  Vlastně už od toho nejsme tak daleko.

Leč jsme blízko rovnovážného pásma, které je dle grafu docela rozšířené. Tudíž by měla nabídka alespoň oslabit. Navíc na 4H RSI se nám zase tvoří dvojnásobná divergence. Jestli bude mít trh dostatečnou sílu, může se ze struktury vymanit. Dolarový index je potřeba sledovat, protože jestli začne pumpit, Bitcoin to může poslat do pekel.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní se dostáváme k 4H grafu BTC, kde můžeme sledovat, jak se kurz pořád drží kolem S/R levelu 54 530 USD. Tahle úroveň funguje skoro jako magnet. Kromě toho i EMA 55 zřetelně funguje jako support, což můžeme kvitovat. Nicméně si všimněte označené svíce, která docela pěkně vizualizuje tržní nerozhodnost.

Řečenou svíci můžeme identifikovat jako naši oblíbenou Točící káču, což je svíce, která právě nerozhodnost/váhavost reprezentuje. Může z toho tedy vzejít úplná rotace kurzu? Ta možnost tu určitě je a dávala by i smysl. Pokud totiž trh s BTC není schopen ani otestovat S/R level 58 189 USD, je to známka slabosti.

Tudíž má logiku možnost, že poslední růst byl jen retracement v rámci komplexnější korekce. Kromě toho mají býci trable prorazit rovnováhu, která se vytvořila v rámci té trojúhelníkové struktury (cca 56 000 USD). Osobně si myslím, že by s tím takové problémy být neměly, což jsem říkal už vlastně včera.

Indikátory

Co se týče indikátorů, na 4H RSI se sice držíme v horní polovině hodnot, ale momentum se překlápí zase dolů. Jestli nedojde brzy k odrazu, zase hodnoty klesnou zpátky pod 50 bodů. Jinak na histogramu MACD byla dokonce dvojnásobná divergence, která se jednoduše uplatnila. Křivky indikátoru mají po bearish crossu.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Na hodinovém grafu chci akorát ukázat, že ten večerní dump nebyl hluboký, ale dost nečekaný. Vlastně se býci snažili o breakout a vypadalo to docela dobře. Pak najednou náraz do zdi a kurz ihned zarotoval zpátky. V určitých okamžicích to ve mne vzbuzovalo, že se trh tvrdě sesype, ale na denním Point of Control se propad rychle zbrzdil. Sice pokles pokračoval, ale už ve střídmém stylu.

Závěrem

Za sebe mohu říct, že zmiňovaný večerní dumpík neberu na lehkou váhu, protože byl dost agresivní. Skoro jako by si někdo bránil svoje short pozice, tak tam v rychlosti hodil jednorázově větší objemy. Trh je nyní v situaci, kdy už nemáme stejné sebevědomí jako na konci minulého roku. Takže i malý dump může způsobit rotaci kurzu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře