29.04.21 Technická analýza BTC/USD – malý večerní dump?

4.8
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ve středeční analýze na Bitcoin (BTC) jsme si řekli, že trh podezřele váhá, což je v souvislosti s předešlým impulsem up, docela zvláštní. Včera k večeru se ovšem stala velmi zajímavá věc, která byla tak dynamická, že jsem si ji zprvu hned nevšiml. Cena napřed začala pumpovat a zdálo se tedy, že jdeme otestovat 58 189 USD.

Leč najednou se trh velmi rychle sesypal a byl ještě níž, ne předtím. Takové price action není samozřejmě nic pozitivního a jestli to zbytek trhu vezme jako signál k shortu, můžeme jít zase strmě dolů. Jinak, dnes večer plánuji na kanálu žraloci sobě stream. Začneme asi v 19:00, ale potvrdím to ještě v odpolední pozvánce, kde zazní upřesňující informace.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Napřed se podíváme na dolarový index, kde kurz pořád respektuje hranice zakreslené struktury. Tudíž pokles v obecnosti není nijak agresivní a za ten necelý měsíc jsme až tak moc nespadli. Nicméně, jestli to tak půjde dál, začne se rychle potvrzovat scénář kalkulující s otestováním lednového low na 89,2 bodech.  Vlastně už od toho nejsme tak daleko.

Leč jsme blízko rovnovážného pásma, které je dle grafu docela rozšířené. Tudíž by měla nabídka alespoň oslabit. Navíc na 4H RSI se nám zase tvoří dvojnásobná divergence. Jestli bude mít trh dostatečnou sílu, může se ze struktury vymanit. Dolarový index je potřeba sledovat, protože jestli začne pumpit, Bitcoin to může poslat do pekel.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní se dostáváme k 4H grafu BTC, kde můžeme sledovat, jak se kurz pořád drží kolem S/R levelu 54 530 USD. Tahle úroveň funguje skoro jako magnet. Kromě toho i EMA 55 zřetelně funguje jako support, což můžeme kvitovat. Nicméně si všimněte označené svíce, která docela pěkně vizualizuje tržní nerozhodnost.

Řečenou svíci můžeme identifikovat jako naši oblíbenou Točící káču, což je svíce, která právě nerozhodnost/váhavost reprezentuje. Může z toho tedy vzejít úplná rotace kurzu? Ta možnost tu určitě je a dávala by i smysl. Pokud totiž trh s BTC není schopen ani otestovat S/R level 58 189 USD, je to známka slabosti.

Tudíž má logiku možnost, že poslední růst byl jen retracement v rámci komplexnější korekce. Kromě toho mají býci trable prorazit rovnováhu, která se vytvořila v rámci té trojúhelníkové struktury (cca 56 000 USD). Osobně si myslím, že by s tím takové problémy být neměly, což jsem říkal už vlastně včera.

Indikátory

Co se týče indikátorů, na 4H RSI se sice držíme v horní polovině hodnot, ale momentum se překlápí zase dolů. Jestli nedojde brzy k odrazu, zase hodnoty klesnou zpátky pod 50 bodů. Jinak na histogramu MACD byla dokonce dvojnásobná divergence, která se jednoduše uplatnila. Křivky indikátoru mají po bearish crossu.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Na hodinovém grafu chci akorát ukázat, že ten večerní dump nebyl hluboký, ale dost nečekaný. Vlastně se býci snažili o breakout a vypadalo to docela dobře. Pak najednou náraz do zdi a kurz ihned zarotoval zpátky. V určitých okamžicích to ve mne vzbuzovalo, že se trh tvrdě sesype, ale na denním Point of Control se propad rychle zbrzdil. Sice pokles pokračoval, ale už ve střídmém stylu.

Závěrem

Za sebe mohu říct, že zmiňovaný večerní dumpík neberu na lehkou váhu, protože byl dost agresivní. Skoro jako by si někdo bránil svoje short pozice, tak tam v rychlosti hodil jednorázově větší objemy. Trh je nyní v situaci, kdy už nemáme stejné sebevědomí jako na konci minulého roku. Takže i malý dump může způsobit rotaci kurzu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Zajímavé bylo, že včera krátce po okamžiku začátku pumpování peněz do Bitcoinu vypadla na několik minut burza Binance a odstartoval pohyb zpět.

btc kritik

to je zajimavy poznatek … ja vypadek na Binance nemel .. ale vsiml jsem si, ze ve stejnou dobu, kdy BTC sel na kratko nahoru, tak ETH slo ve stejny cas do opacneho smeru a pak se oboji zase stejne vratilo …

michael613

vypadok mal aj bitstamp

Daxti

Alty teď očividně chtějí, lidi z nich vyberou zisky a pošlou je to BTC, takže pak bude chtít nahoru i Bitcoin. Nechci nic zakřiknout, ale ještě jedno ATH mezi 60 a 80k tam vidím. Co bude potom, je otázka.

Vojtech

Dávají to do souvislosti s čtvrtletní zprávou Facebooku o hospodaření, kdy vyšlo najevo vzdor očekáváním, že fb žádné btc dosud nenakoupil. No, nevím..

btc kritik

to si nemyslim … fakt jsou lidi, kteri nakupuji tesne pred vydanim vyrocni zpravy, aby pak po opacne informaci, nez cekali, prodavali? … me tam prijde souvislost s tim ETH, ktere slo do opacneho smeru …

Lukas22

Nepochybujem ze to bolo sposobene spekulaciou okolo FB. 5 minut pred odhalenim vyrocnej spravy FB nastalo fomo na socialnych sietach, ze insidery nakupuju BTC lebo vedia co je v sprave. O 5 minut po odhaleni skutocnosti dump.

Druhej Jan

Presne, taky jsem to sledoval a ta pumpa a dump byl na minutu presne s vyrocni zpravou, takze nic zahadneho.

spot_img