Populární kanadský psycholog Jordan Peterson kupuje BTC aby se zajistil proti inflaci

5
(9)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Populární kanadský psycholog a spisovatel Jordan Peterson v nedávném rozhovoru s Dr. Saifedeanem Ammousem prohlásil, že Bitcoin se přirozeně hodí pro každého, kdo si chce uložit svou hodnotu do budoucna. To byl ten důvod, proč Peterson koupil více bitcoinů.

Peterson a zajištění proti inflaci

Kanadský psycholog a autor několika bestsellerů Jordan Peterson poskytl rozhovor Saifedeanovi Ammousemu, autorovi knihy The Bitcoin Standard. Oba diskutovali o výhodách bitcoinu a o tom, jak může největší kryptoměny světa pomoci v nadcházejících časech vysoké inflace.

Zpočátku se oba autoři věnovali anonymitě Satoshi Nakamota. Peterson vyjádřil své obavy z toho, jak může záhadný jedinec z ničeho nic navrhnout takový projekt. Zeptal se Ammouse, proč by lidé měli tomuto konceptu věřit. Saifedean Ammous uvedl, že anonymita Nakamota není problém, ba naopak.

„Kolo používáte každý den, ale nevíte, kdo to kolo vynalezl, a my používáme spoustu věcí každý den ne proto, že bychom důvěřovali člověku, který je vynalezl, ale protože mají prokazatelné výsledky.“

Poté se dostali k tématu, proč je BTC tím správným finančním nástrojem proti inflaci. Autor knihy The Bitcoin Standard prohlásil, že bitcoin by mohl být zvláště výhodný v zemích s hyperinflací. Peterson prohlásil, že se od Ammouse hodně naučil.

„Bitcoin je v podstatě nejsilnější obranná technologie proti inflaci. Je to obrovský kvantový skok vpřed v technologii peněz jako ochrany hodnoty proti inflaci. Myslím, že je to přirozené, pro každého, kdo je produktivní a chce si ušetřit svou hodnotu do budoucna.“

Jordan Peterson na konci rozhovoru přiznal, že zvýší své držby BTC. Dle jeho slov je bitcoin nejničivější technologií proti inflaci. Dr. Ammous zas tvrdil, že bitcoin je lepší verze zlata, protože lidé se nemusí starat o to, zda mince obsahuje základní kov. Digitální aktiva jsou plně transparentní.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 57 458 USD dle KMC.

Závěr

Jordan Peterson není jedinou známou osobností, která nakupuje bitcoiny jako zajištění proti hrozící vysoké inflaci. Známé osobnosti stále přibývají. Na celé video s Jordanem Petersonem se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ ZDE.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza
Hodnocení článku :
     

Ještě by mne zajímalo, kolik % ze svých aktiv do Bitcoinu vložil, jak silně mu věří. S platem bývalého profesora má určitě dům nebo byt, dům třeba v Californii i jen obyčejný malý stojí milion dolarů a ušetří si na něj běžně i údržbář s vyučním listem nebo střední školou. Jestli má tedy Peterson dům nebo byt v hodnotě cca 30.000.000 Kč, nějaké uspory, umělecká díla, v garáži teslu za milion a půl, tak kolik uložil do bitcoinu?

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: