John McAfee a smrt, kterou provází chvála i konspirační teorie

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

John McAfee, zakladatel společnosti McAfee vyrábějící antivirový software, byl nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle dostupných informací řejmě spáchal sebevraždu jen několik hodin poté, co nejvyšší soud země schválil jeho vydání do Spojených států, kde byl hledán kvůli obvinění z daňových trestných činů, za které mu hrozilo až 30 let vězení.

Krypto evangelista a magnát v oblasti bezpečnostního softwaru

Excentrický propagátor kryptoměn a odpůrce daní, jehož historie právních problémů sahala od Tennessee přes Střední Ameriku až po Karibik, byl objeven bez známek života ve věznici Brians 2 na severovýchodě Španělska. V prohlášení regionální katalánské vlády se uvádí, že Johna McAfeeho nalezl bezpečnostní personál, který se ho snažil oživit, ale lékařský tým věznice nakonec musel konstatovat jeho smrt.

Od chvíle, kdy se objevila zpráva o jeho smrti, zveřejnilo mnoho jeho kolegů z technologické a kryptografické sféry své pocty, myšlenky a vzpomínky na Johna McAfeeho, jeho život a jeho přínos pro bezpečnost dat.

Bývalý zaměstnanec Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden kritizoval globální dosah amerických donucovacích orgánů a varoval, že McAfeeho předčasný konec nemusí být jediný, protože “příběh Juliana Assange může skončit podobně”.

Zakladatel společnosti Cardano, Charles Hoskinson, ocenil McAfeeho přínos počítačové vědě a označil ho za “jednoho z nejzáhadnějších a nejzajímavějších lidí v oblasti kryptoměn a v historii výpočetní techniky, ” s dodatkem, že byl i problémový a upozornil na McAfeeho dobře zdokumentovaná osobní traumata a problémy se zneužíváním návykových látek.

Kim Dotcom, internetový podnikatel, který bojuje s obviněním a vydáním z Nového Zélandu kvůli své síti pro sdílení souborů Megaupload, si posteskl nad McAfeeho zneužíváním drog.

Anthony Pompliano zavzpomínal na McAfeeho jako na “laskavého, zábavného a neuvěřitelně inteligentního člověka” a sdílel obrázek, na němž je zachycen po boku antivirového průkopníka a jeho manželky Janice Dysonové se zbraněmi na hausbótu, který dvojice používala k dlouholetému unikání.

Konspirační teorie

Tweety samotného Johna McAfeeho byly dnes stokrát přeposlány, včetně jednoho z prosince 2019, v němž tvrdil, že mu vláda vyhrožuje atentátem, a vyzýval lidi, aby nevěřili žádné verzi událostí, v níž by se zabil. Tento tweet naopak propagoval jeho krypto minci “WHACKD”, která byla pojmenována po smrti Jeffreyho Epsteina, a odkazoval na webovou stránku, kde bylo možné token zakoupit.

Další příznivci konspiračních teorií se zaměřili na jeho příspěvek z června 2019, v němž tvrdil, že má “více než 31 terabajtů” dat s důkazy o vládní korupci, které podle něj usvědčují “agenta CIA a dva bahamské úředníky” a které slíbil zveřejnit, pokud bude někdy dopaden.

Závěr

Zprávy o smrti Johna McAfeeho zasáhly velký počet lidí a to okamžitě. Je dost možné, že budou vyplouvat postupně na světlo světa další střípky z jeho života. Ty hezké i ty, od kterých odvrací zrak i lidé s velmi silnými žaludky a budou se objevovat další konspirace. Co si myslíte vy? Zabil se John McAfee sám, nebo v tom může mít prsty i někdo další?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img