[Odpolední zprávy] • Ministerstvo spravedlnosti USA nabírá kryptoměnového právníka • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Několik posledních dní připomnělo komunitě zvýšenou volatilitu BTC. Aktivum se během několika hodin propadlo z nejvyšší hodnoty 36 000 USD až na 28 500 USD, což se stalo jeho nejnižší cenou za více než pět měsíců.

Přesto to ani zdaleka nebylo vše, protože během několika hodin získalo zpět více než 5 000 USD hodnoty, jak bylo včera oznámeno. Býci jej dále tlačili vzhůru a Bitcoin vypumpovali těsně pod 35 000 USD. Poté však kryptoměna svou trajektorii opět obrátila. Poklesla o zhruba 2 500 USD, a přestože se od té doby o několik set dolarů vzpamatovala, v současnosti se potýká s cenou těsně pod 33 000 USD.

Většina altů v posledních dnech napodobila výkyvy BTC a v posledních 24 hodinách se zastavila nebo stáhla. Ethereum, které se propadlo pod 1 700 USD a poté se odrazilo zpět na více než 2 000 USD, od včerejška kleslo o 4 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – reakční nakupující zaváhali, je to problém?

Kryptoměny

Průzkum: 32 % začínajících obchodníků do kryptoměn poprvé investovalo v uplynulém roce

Podle průzkumu, který dnes zveřejnila singapurská kryptoburza Overbit, téměř každý třetí začínající obchodník uvedl, že v uplynulém roce neinvestoval do ničeho tradičního mimo kryptoměny.

Průzkum byl provedený mezi 3 000 obchodníky v 87 zemích a ukázal, že většina respondentů sice považuje kryptotrhy za rizikovější než akciový trh, ale 82,2 % se zároveň domnívá, že jsou výrazně výnosnější. Studie se také zabývala dopadem Covid-19 na obchodní chování, přičemž 55,7 % respondentů uvedlo, že pandemie zvýšila jejich ochotu k investičnímu riziku.

Pokud jde o úschovu kryptoměn, 65,3 % respondentů ukládalo své kryptoměny na burze, zatímco profesionální obchodníci dávali přednost používání cold peněženek. Přibližně 41 % uživatelů uvedlo, že přišlo o krypto v důsledku osobní chyby, 24 % uvedlo, že o peníze přišlo kvůli jednomu nebo více podvodníkům, zatímco 12,6 % přišlo o aktiva kvůli hackerovi nebo jinému narušení bezpečnosti.

Bylo zjištěno, že nejoblíbenějšími kryptoměnami jsou Bitcoin a Ethereum. Průzkum byl proveden prostřednictvím sociálních sítí a také partnerů a obchodníků společnosti Overbit. [2a]

ETH 2.0 pokračuje v pohlcování podílu kontraktů na ETH

Podle zveřejněného tweetu je v depozitu nové smlouvy již 179 480 z 5 880 962 ETH. To je přibližně 11,5 miliardy při ceně 1 969 USD, tedy 5,05 % celkové nabídky ETH. A toto číslo se pomalu, ale jistě neustále zvyšuje. Současně počet aktivních validátorů překročil 170 000. Denní přírůstek nových validátorů je přibližně 847. Fronta aktuálně čítá 5 654 validátorů.

V současné době se ETH 2.0 nachází ve své první fázi, nazývané „Fáze 0“. K počátečnímu spuštění na konci roku 2020 bylo zapotřebí více než 16 000 validátorů a 500 000 ETH. Zpočátku se zdálo, že se členové komunity zdráhají uzamknout své mince, ale minimální hranice byla těsně před termínem překročena. Od té doby se příliv ETH do smlouvy o stakingu ETH 2.0 ještě výrazně zvýšil. [2b]

Banky, burzy, firmy

Čínská společnost Ant Group spouští přenosovou síť podporující blockchain

Ant Chain, technologická značka společnosti Ant Group, představila na první vývojářské konferenci Ant Chain v čínském městě Chang-čou novou blockchainovou komunikační technologii.

Nová Blockchain Transmission Network je vysokorychlostní blockchainová komunikační technologie na dlouhé vzdálenosti, která slibuje pomoci zlepšit datovou propustnost a stabilitu blockchainů. Podle prohlášení dokáže zvýšit propustnost blockchainové sítě o 186 %, snížit její náklady na šířku pásma o 80 % a snížit latenci přenosu o 40 %.

Infrastruktura BTN bude podporovat vlajkový produkt společnosti Ant Chain, Trusple, blockchainovou platformu pro přeshraniční aktivity související s financemi. [3a]

Huobi spálí více než 1 % své celkové nabídky HT za jeden měsíc

Burza Huobi dosáhla obrovského milníku, když spálila značný počet svých nativních tokenů HT. V nedávném tiskovém prohlášení platforma oznámila, že v rámci svého pokračujícího programu pálení tokenů spálila během května 2021 celkem 5,826 milionu tokenů v hodnotě více než 138,5 milionu dolarů.

Token HT je token standardu ERC20 určený výhradně pro použití v rámci ekosystému Huobi. Platforma provádí pravidelné akce spalování tokenů s cílem snížit celkový počet tokenů HT v oběhu, čímž podporuje zvyšování jejich hodnoty v průběhu času. [3b]

CBDC, Regulace

Ministerstvo spravedlnosti USA nabírá kryptoměnového právníka

Americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) v rámci svého širšího úsilí o monitorování trhu s kryptoměnami z hlediska trestné činnosti přijímá právníka pro případy týkající se kryptoměn.

Ministerstvo spravedlnosti USA hledá pro své trestní oddělení advokáta, který se specializuje na kryptoměny, uvádí se v oznámení zveřejněném 23. června. Nábor spadá pod jeho iniciativu v oblasti digitálních měn, která jako celek nabírá obrovské tempo. Pracovník bude sídlit v místě na okraji Washingtonu DC a bude působit v rámci soudního oddělení pro iniciativu digitálních měn.

Na pozici je požadován advokát se znalostí kryptoměn a technologie blockchain, dále se znalostí práva v oblasti praní špinavých peněz a zabavování majetku. Orgán bude přijímat přihlášky do 19. července 2021. [4a]

Jižní Korea poukazuje na snahy o regulaci krypta

Předseda Komise pro finanční služby, Eun Sung-soo, vystoupil 22. dubna v Národním výboru pro politiku a řekl, že mladí Korejci se investováním do kryptoměn „vydávají špatným směrem“ a že potřebují poradenství. Obchodování s kryptoměnami také označil za vysoce spekulativní činnost, která nezahrnuje žádnou vnitřní hodnotu.

Následující den jeden z členů veřejnosti podal petici, v níž šéfa FSC vyzval k rezignaci, obvinil ho, že si neuvědomuje obtíže, kterým čelí mladá generace, a pokáral vládu za nepřipravenost na inovace v oblasti blockchainu a kryptoměn.

Prezidentská kancelář se ve své včerejší odpovědi výzvou k odstoupení šéfa FSC nezabývala, místo toho zdůraznila, že vláda vyvíjí úsilí o regulaci virtuálních aktiv a ochranu investorů. Eun také včera v národním shromáždění odpovídal na otázky týkající se kryptoměn. Na dotaz ohledně svých dubnových výroků uvedl, že se snažil varovat lidi před termínem 24. září, kdy mají burzy splnit normy. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: