24.06.21 Technická analýza BTC/USD – reakční nakupující zaváhali, je to problém?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ze středeční analýzy na Bitcoin (BTC) víme, že pokus o průlom klíčového supportu skončil pro medvědy velmi nešťastně, protože se na poslední chvíli cenu podařilo dostat zpátky na support. Samotné price action z této události bylo dosti zvláštní a v těchto chvílích jsem i toho názoru, že si někdo silný pouze testoval dostupnou likviditu pod 30 000 USD.

Pokud to tak skutečně je, měli bychom spíše počítat s tím, že se dočkáme pátého otestování 30 000 USD. I přesto, že úterní close má velmi býčí podobu, reakční nakupující započatou expanzi kurzu podpořili velmi málo. A bez toho přirozeně není možné, aby trh postupoval kupředu. Vskutku podobné váhání nedává zrovna smysl, když obrana skončila takovým úspěchem.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se tedy týče včerejška, ze středeční svíce ja znát obrovské zaváhání vzhledem k podobě úterního close. Zpočátku sice byla snaha odrazit se a pokračovat k Point of Control, ale to vůbec dlouho nevydrželo. Nad sledovaným supportním pásmem se postup BTC ihned zastavil a došlo k návratu ceny na supportní pásmo.

Jak jsem říkal v úvodu, dost zvláštní price action vzhledem k předešlému vývoji. Hned mi to celkem smrdělo a dovolil bych si tedy tvrdit, že je nemalá šance, že během následujících dní uvidíme další pokus o průlom. A obávám se, že druhý pokus během tak krátké doby by byl již úspěšný. Což ovšem s jistotou nemůžeme vědět, protože do budoucnosti nevidíme.

Ovšem objektivně vzato je aktuální chování trhu prapodivné. I dnes se kurz drží dost zkrátka, a pokud se během aktuálního týdne neodrazíme, musíme to brát jako signál, že se Bitcoin chystá na průlom. Jestli se trh nakonec vzpamatuje a odrazí se, první metou je již zmiňovaný Point of Control na cca 37 000 USD.

A další je pak zase logicky klíčová rezistence 42 000 USD. Jinak objemy jsou pořád zvýšené, ale dynamika se zase z trhu rychle vytrácí. Moc dlouho se nám na BTC tudíž neudržela. Každopádně počítám s tím, že objemy budou i dnes klesat.

Indikátory

Já bych řekl, že ta mastná býčí divergence se definitivně uplatnila, díky čemuž možná Bitcoin přišel o případné záchranné lano. Zastávám totiž názor, že tenhle signál při posledním průlomu velkou měrou pomohl k návratu ceny na supportní pásmo. V každém případě i na základě vývoje RSI se Bitcoin vůbec nikam neposouvá.

Závěrem

Uvidíme, jakou podobu bude mít dnešní close. Jestli to skončí velmi nezáživně, tak bych asi neočekával nějaký prudký odraz. Je vážně hodně prapodivné, že středa nebyla pro Bitcoin impulsní. Měla být, protože se jedná o normální reakci po silném zamítnutí v pokračování propadu. Proto se mi to vůbec nezdá a myslím si, že není ani jistý růst k Point of Control.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roland

Díky za TA ,jste dobrej chlap.

bkf1
Hodnocení článku :
     

“Je vážně hodně prapodivné, že středa nebyla pro Bitcoin impulsní. Měla být, protože se jedná o normální reakci po silném zamítnutí v pokračování propadu.”

myslím že odpověď je ve včerejší TA:

“Já si totiž myslím, že když by uplatnění býčí divergence přišlo o něco později, řekněme na cca 28 bodech, odraz by pak měl i větší sílu a vážnost.”

Takže prostě kdyby byl větší dump, byl by ASI i silnější odraz… teda jestli by to nakonec spíše nepodpořilo ten silný sešup dolů, ale to samozřejmě nevíme, když se nic z toho nestalo…

Poslední editace 2 let před přes bkf1
Roland

Co mysliš jak to asi teď bude? Nahoru nebo dolu?

Fantom

Nejdřív trochu nahoru a potom víc dolů. Nahoru až max. k cca 40k a dolů k 26k potom zase nahoru k 33k a zase dolů k 22k. A takhle pořád dokola v řádech týdnů až měsíců. Dlouhodobý trend na grafu to potvrzuje.

Roland

Díky za odpověď 👍

Tomáš

K 22k 😅 tenhle typek mě fakt baví. Podle mě, je to nějaký troll ze seznamu (komentujcí) bez vloženého centu do krypta, ale chytrý jako rádio. Hodil by jsi se do páru s Jarolímem. To by byla panečku diskuze na téma krypta 👏🏻

Fantom

Já obchoduji krypto několik let a mám v tom docela dost. Nyní mám ale 100% ve fiatu, protože trh je totálně přepálený a půjde hodně dolů. Za ty roky jsem se už něco naučil. Předpokládám že ty obchoduješ od loňska nebo dokonce od letoška a naskočil jsi do paraboly. Bear market jsi nikdy nezažil. Investováno nemáš ani 100k czk. Vloni jsi tu nebyl a za rok tu zase nebudeš nebo si změníš nick. Napiš kolik si myslíš že bude letos nejnižší cena BTC ať si to na Silvestra můžeme zkontrolovat 🙂 To už tady ale na tuty nebudeš.

Roland

Můžete mi prosím poradit když čekáte na nákup i několik týdnu jestli je lepší držet v peněžence euro nebo USDT a jestli nejsou zato nějaké poplatky. Díky

Tomas

Obchodní zůstatek, co jsem nechal na Binance mám pořád v USDT, ostatní šlo zpátky do banky… Zpět na EUR jsem nic nepřeváděl. A ani jsem nic takového neřešil, nechce se mi ještě zabejvat profitem nebo ztrátami na kurzu EUR/USDT. A poplatky tam žádné nejsou, když nejsi v pozici.

Roland

Díky

Fantom

Záleží na jaké burze obchodujete. Největší, ale rizikovější je Binance má nižší poplatky a páry BUSD (alternativa k USDT – stablecoin za kterým stojí sama burza Binance) se nyní obchodují bez poplatku pokud jste “Maker” – tedy pokud zadáte order, který se Vám časem vyplní. Dávám přednost BUSD před USDT protože nevěřím že USDTje plně krytý, jednou to může být velkým problém. V USDT nemám raději nic. Nyní když čekám na lepší ceny mívám BUSD ve stakování – dostávám za něj krypto jako odměnu – nyní ATA a zítra od 02:00 přejdu na KLAY. Když povyroste jejich cena tak je odprodám za BUSD. Za současných cen obchoduji jen nepatrné množství BUSD – naposledy za XMR když šla cena pod 190 USD, nyní nad 220 USD (BUSD) odprodávám a počkám na další pokles. Rizikem může být i sama burza Binance. Může zkrachovat a potom asi o všechno přijdete – nějaká náhrada jako u MtGox je potom v nedohlednu. Jako bezpečnější možnost pro začátečníky doporučuji burzu Kraken – je to americká burza a můžete obchodovat v EUR – tedy žádné stablecoiny a mohem menší riziko. Výběr coinů je menší než na Binance ale ty důležité tam jsou. Jsou tam vyšší poplatky za obchodování ale není to nic hrozného a i tam se dá stakovat EUR za několik % p.a. což Vám nyní nedá žádná banka u nás. Tedy pokud se obávate o investici doporučuji Kraken a obchodovat v EUR. Zatím rozhodně malé částky nebo stakovat EUR. Akceptují i SEPA platby z českých bank.

Roland

Díky

Alex

Obchodují na bitfinexu je to riziková platforma nebo je stejně riziková jako binance?

Fantom

Bitfinex je podle mne rizikovější než Binance. Je totiž přímo spojen s USDT – stablecoin Tether. Stejná firma která vydává USDT stojí i za burzou Bitfinex. Tato firma deklaruje, že 1USDT=USD ale není schopna to důvěryhodně doložit. Později se dokonce vyjádřila že to není 1:1 ale že je tam také krytí “jinými aktivy”. Audit regulérní nemá, jen prohlášení z nějaké neznámé účetní firmy z Karibiku ve smyslu že prohlášení firmy se zakládají na skutečnosti = nedůvěryhodné. Firma byla vyšetřována státním zástupcem v New Yorku, souhlasila s pokutou a nesmí nabízet své služby na území a obyvatelům státu New York. Je to podezřelá firma a obchodování na platformě Bitfinexu obecně nedoporučuji. Případný krach USDT ale může poškodit většinu burz včetně Binance. Kraken, Geminy nebo Coinbase je bezpečnější volba. Kraken má přijatelné poplatky. Coinbase byla drahá, u Geminy nevím.

AjRep

Taky bych doporučil Kraken, jsou dost vstřícní. A jeho stránky se mi zdají přehlednější, než u Binance.

Tomas

Nevíš, může to bejt jeden z těch “Crypto guru”, co má provizi z každýho nákupu, co mu přejde přes konzultačně-investičně-poradenskej web 😃 … taky bys pak hlásal do světa, že už jsme na dně a jedeme ke kilu 😃, a že poslední dobrá šance na vstup do trhu je do konce tohoto tejdne…

Fantom

🙂 Kdybych měl dělat něco takovýho, tak bych se na sebe ani nemohl podívat do zrcadla 🙂 Pravděpodobně to bude nějaký kašpar co investoval 10k czk a dělá machra jak je crypto-expert.

Tomas

Taky to beru, že tady jsme všichni na jedný lodi “těch malejch do počtu”… tak by bylo dobrý se chovat k sobě slušně a spíš si navzájem poradit a pomoct, než se urážet… Nebo?

Fantom

Přesně tak, kromě několika zvláštních jedinců kteří si tady léčí komplexy, je drtivá většina příspívajících na jedný lodi. Respektuji každý názor pokud je vyjádřen slušnou formou. Jinak ještě poznámka k USDT. Nevěřím že je 100% krytý a může způsobit kryptu veliké problémy, proto přeferuji BUSD ale i ten může mít potíže. Je otázkou do diskuse co by se stalo, kdyby se provalilo že USDT je krytý jen z cca 10%? Asi krátkodobě výstřel BTC a ostatních coinů na páru s USDT ale potom pád na všech párech s USD a fiat měnami? Jak by na tom byly ostatní stablecoiny – BUSD, USDC a GUSD? To je možná hrozba v budoucnu. Na twitteru se tomu věnuje CryptoWhale a whale_alert. Z tohoto pohledu je lepší držet fiat na Krakenu.

Tomáš

Myslím si, že jsi jedle jak ta jedle. Aktuálně mám v kryptu 500+ czk a ano naskočil jsem 3 měs. zpět a hodlám HODL a přikupovat v každém momentu co nabídne trh .-) Očekávám nejnižší 22/24k euro beton a v zimě nové ATH 80 tisíc eur. Rozhodně si troufám říci že jsem na trhu déle než ty 8+ let, obchodován forex. Tvoje názory jsou aka mr. Jarolím úplně o ničem. Čekej si třeba na 5k za BTC ale nedočkáš se nikdy, uvidíme kdo se bude smát v zimě .-) ty určitě ne.

Tomáš

vedle 🙂

Fantom

OK, jsi v kryptu 3 měsíce a naskočil jsi na peak 50-60k a nyní jsi samozřejmě ve ztrátě (nerealizovaná). Předpokládám že to má být 500+k czk na dokupování máš tak další cca milion czk, OK Tak nezapomeň přijít až bude BTC pod 22k EUR.

Tomas

Jako, já jsem teda v kryptu taky zelenáč, trading jsem studoval plus 10+ let praxe (jako home trader samozřejmě) akcie a futures, loni v březnu jsem trejdnul akcie a nenapadlo mne se vůbec zabývat kryptem. K tomu jsem se dostal úplnou náhodou týden před tím dropem 19. dubna, no a nějak mne osvítil duch svatej a vlezl jsem do longu ETH na 10x páku tejden po tom dropu, několikrát dokoupení a vylezl z trhu 9. května (i když to bylo trendový, tak vím, že jsem měl z prdele kliku, a bylo dost momentů, kde jsem “kousal nehty” a ze začátku, “než bitevní pole dostatečně “odjelo” od open pozice” nespal třeba dvě noci… 😃)… Zhodnocení ale stálo ku..a za to 😃. No a pak jsem cca 1/3 výdělku prolít při tom poklesu na SL, pokaždý myslíc, že je konec tý korekce a jede se k 5-7-10k (jó nenažranost, to je svině 😃). No a pak jsem se vydejchal, nechal jsem si $100k na trejding a ostatní zpět do banky. A čekám na ten svůj “zázračnej nákup”… A teď mne s…, že jsem do toho nevlez předevčírem za 1730-1750, mohl bejt na ceně 2000 účet +60-80k, dle objemu, jenže klasika: Za 1) jsem nebyl doma u PC v ten moment a za 2) nastavenej nákup mám na těch svých 1400 😂… a teď už se zase trh mr… od ničeho k ničemu, takže klasika…

Tomas

Máš k tomu nějaký argumenty? Nikdo se tady nehodlá hádat nebo urážet… Jen mně zajímá, jak jsi k tomu došel, prostě bych rád měl další názor, toť fše… Podle mýho se totiž nacházíme na začátku (nebo těsně před) “fází E – Wyckoff distribuce”, a to v dost ukázkový formaci, plus k tomu objemy o hovně, trh konsoliduje, fundament taky nic moc (mj. na TA nepotřebuju mr. Jarolíma, toto vidím i bez něj…), takže jestli máš argumenty pro tvoje tvrzení, tak sem s nima… Díky.

Fantom

Já to vidím na prasklou bublinu – “market cycle” top bylo 65k a nyní klesáme. Přirozenou podporou je starodávné ATH na cca 20k. Ale protože panika cenu sestřelí mnohem níže očekávám propad pod 15k určitě a když se zadaří tak je možný bleskový nákup pod 12k nebo až pod 10k. Je to záležitost na celý rok. Abychom mohli mluvit o pokračování bull runu tak je potřeba prolomit 55k. A na to to tedy nevypadá – to by muselo do trhu vstoupit mhoho nakupujících. Tedy nyní jsme ve fázi distribuce – velcí hráči odprodávají a lákají nováčky na zdánlivě výhodnou cenu – buy the dip. Rok byl bull run, nic divného kdyby byl nyní rok bear market. To je můj názor.

Tomas

Hoď do placu (bez urážek nebo posměchu) nějakej rozumnej argument, proč 22k potažmo ATH 2018 jsou nesmysly?… Řekl bych, že jsme tady jedna skupina diskutujících dospělejch lidí a podle mne, každej názor nebo podnět je dobrej. Určitě vítám cokoliv, než je můj subjekt názor… PS: Je fakt, že momentálně nemám vloženej ani cent, ale do začátku května jsem v tom byl naloženej dost…. A podle zhodnocenýho portfolia se nepovažuju za blbce a nejsem ani “najatej troll”…. Jen mám prostě názor, že se BTC k ATH 2018 sesype, a rád si poslechnu, proč to tak podle tebe nebude… Třeba pak přestanu čekat na zázrak, že longnu ETH za 1400 a míň 😃.

Poslední editace 2 let před přes Tomas
Tomas

Nikdo není věštec ani nemá křišťálovou kouli… TA nejsou “čáry na obrazovce”, co říkají, že když se něco děje, tak automaticky potom následuje to nebo ono. Můj subj. názor (nekamenujte mne za něj, jen myslím, co bych dělal být velkým hráčem)… Až si velcí hráči “povoděj naivní retail”, respektivě tu část, která už teď mluví o odrazu ke 100k a nakupují “na jasném dně” jak o závod, tak potom se budeme možná k těm 100k ubírat, ale velcí hráči se ještě podle mne nepředvedli, otevřených BTC longů je nachystaných hodně a SL a likvidací v pásmu 28800 až ATH z 2018 (a níže) bude taky dost… Tak proč nechat vydělávat retail a “valit cenu nahoru”, když můžu mít v rozmezí 19800-28800 dost zajímavých nákupů? 😃 P.S.: Taky bych ještě měl rád na ETH “pár dobrých nákupů mezi 1290-1400… 😃.

Poslední editace 2 let před přes Tomas
Roland

Díky

Floutek

Malokdo pravdepodobne pocita s touhle promennou – a tou je produkcni cena BTC…

  • Historicky pod ni spadla trzni cena jen nekolikrat a vzdy na par mesicu – nikdy vsak dlouhodobe…
  • Nikdo z trhu evidentne nechce prodavat pod urovni nakladu, z grafu je to jasne videt… Fialova krivka…
  • Aktualni tezebni cena je okolo 21 000 dolacu za BTC
  • Ano vim, ze BTC je ted v jiny situaci (od roku 2011 cena stoupala kvuli bycimu cyklu americky ekonomiky, ted je ale stav po pandemii, regulace ze strany Ciny i EU, Muskovo eskapady apod… navic je za dvermi dalsi ekon. recese…
  • Dlouhodobe ale nevidim tenhle rok argument, proc by trzni cena sla pod vyrobni naklady a proti pozitivnim zpravam (vysoka svetova inflace, brutalni kvantitativni uvolnovani)…
  • Takze jo – cena asi jeste muze slitnout cca k 22 000 dolacum, ale to je podle me dno… Ne vsak na dlouho a urcite ne do konce roku…

https://www.tradingview.com/script/ug1V9P1U-Bitcoin-Production-Cost/

Poslední editace 2 let před přes Floutek
Fantom

Ono to může fungovat i obráceně než jsme byli dosud zvyklí. Bude menší zájem o BTC – bude klesat cena. Se snižujcící cenou bude klesat zájem těžařů a hashrate. To ovlivní úpravu obtížnosti těžby a sníží náklady za spotřebu elektřiny a tím sníží i produkční cenu BTC.

Floutek

Jo to urcite souhlasim,
tezari urcite muzou snizit obtiznost tezby a tim i produkcni cenu BTC…

  • Ale po halvingu je podle me minimalni obtiznost tezby jasne dana a tim padem i nejmensi mozna produkcni cena
  • A jestli ten graf spravne ctu, tak ta minimalni produkcni cena po halvingu je neco okolo 16000 dollaru
  • Mozna se tim utesuju, ale pod tuhle cenu podle me nikdo z tezaru prodavat nebude. Tak uvidime .-)
David

Takže polojasno s výstrahou před krupobitím 😀

spot_img