Je snad nový Twitter Coin již za dveřmi?

4
(2)

V posledních hodinách se na internetu stále více spekuluje, že by Elon Musk mohl brzy spustit vlastní kryptoměnu Twitter Coin. Co by to mohlo znamenat pro Dogecoin (DOGE) nebo pro Bitcoin (BTC), je v tuto chvíli nejasné.

Blogerka a uživatelka Twitteru Jane Manchun Wong zveřejnila snímek obrazovky s údajným logem Twitter Coinu.

Twitter Coin skutečností?

Několik minut po zveřejnění byl však tweet Wongové nastaven jako “soukromý”. Přesto se některým uživatelům podařilo pořídit screenshot tohoto tweetu. Podle všeho již Elon Musk logo Twitter Coinu vytvořil.

Logo Twitter Coinu – Zdroj: Bitcoinist.com

Wongová také v dalším tweetu prozradila, že společnost pod vedením Elona Muska by mohla v dohledné době zavést krypto tipy (spropitné) a platby. Únik API Twitteru totiž zobrazuje sekci “Coins” v zatím skrytém nastavení “Tips”.

Uniklý screenshot API rozhraní Twitteru – Zdroj: Bitcoinist.com

Co by znamenal nový Twitter Coin pro Dogecoin a Bitcoin?

Otázka za zlatého bludišťáka a není divu, že i kryptografická komunita v současné době spekuluje, co by údajné odhalení mohlo znamenat nejen pro Muskovu oblíbenou minci Dogecoin (DOGE), ale také pro Bitcoin. Na první pohled je vlastní coin od Twitteru pro DOGE a také BTC špatnou zprávou, protože by odpadla nutnost integrace obou kryptoměn.

Uniklý screenshot API by však mohl naznačovat, že se Musk nezaměřuje pouze na jednu kryptoměnu. DOGE a Bitcoin by se tak mohly s mincí Twitteru doplňovat. Kryptoměnovému průmyslu jako celku by integrace kryptopeněženky od Twitteru mohla samozřejmě také prospět.

Mimochodem Elon Musk se již 27. listopadu podělil o svůj záměr integrovat digitální platby do toho, co on sám nazývá Twitter 2.0 – “The Everything App”. Ačkoli Musk ve svém tweetu Dogecoin přímo nezmínil, cena DOGE prudce vzrostla. Komunita zřejmě spekulovala, že DOGE je součástí dalších Muskových kryptoměnových plánů pro Twitter.

První zvěsti o plánech Twitteru na kryptopeněženku se navíc objevily již v říjnu poté, co Wong ve svém tweetu z 27. října spekulovala, že společnost již začala pracovat na prototypu peněženky.

A co využití Lightning Networks? Jack Mallers, generální ředitel společnosti Strike, se před několika dny vyjádřil, že přijetím Lightning Network by Twitter mohl stát platebním podnikem a má “příležitost vytvořit platební zkušenosti, které tradiční Twitter poskytnout nemůže”.

Závěr

A co na ty všechny spekulace nový ředitel Twitteru, Elon Musk? Ten mezitím v rozhovoru zopakoval zájem o kryptografické platby. Podle jeho slov je ovšem tak trochu bezvýznamné, mít jak fiat, tak krypto.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jeryoartnft

Twitter coin

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Elon to ještě třikrát otočí (bylo nebylo, bude nebude, pal nepal) a mezitím na psím hovínku narejžuje třikrát tolik a holota, kterou přitom do ještě větší bídy přivede, mu ještě tleskat bude. Holt se stále máme dost co učit…

Poslední editace 1 rok před přes Pandrhola & Trautenberk & Krkovička
Vojtech

Je to starej bídák a přesto ho zástupy plebejců adorují 🙄

spot_img