Dogecoin vzrostl poté, co Elon Musk nechal nahlédnout do plánů Twitteru 2.0

3
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Miliardářský podnikatel Elon Musk potvrdil, že má v úmyslu integrovat kryptoplatby do projektu Twitter 2.0 — „The Everything App“ — což podnítilo krátkodobý 19,4% nárůst ceny Dogecoinu (DOGE).

Nový CEO Twitteru odhalil své plány v tweetu z 27. listopadu svým 119,2 milionům sledujících, ve kterém sdílel několik snímků z nedávného „twitterového firemního rozhovoru“.

I když se Musk v tweetu ani v přiložených snímcích nezmínil o DOGE, nezdálo se, že by to některým investorům bránilo v naději, že Dogecoin bude nějakým způsobem to tohoto procesu zapojen.

Podle údajů z CoinGecko cena Dogecoinu vzrostla o 19,4 % z 0,089 dolaru na 0,107 dolaru během několika hodin po zveřejnění tweetu. Poté se cena vrátila na 0,096 dolaru.

Twitter 2.0.

Další plány uvedené jako součást Muskovy vize pro Twitter 2.0 zahrnovaly „Advertising as Entertainment, Video, Encrypted DMs, Longform Tweets a Relaunch Blue Verified“.

Zveřejněné údaje také naznačují, že Muskovo převzetí společnosti již jistý dopad mělo. Zejména pokud jde o „registrace nových uživatelů“ a „minuty aktivity uživatelů“. Ty vzrostly za poslední týden (ve srovnání se stejným sedmidenním obdobím v roce 2021) o 86 a 30 procent.

Twitter a krypto

V říjnu se objevily zvěsti o plánech napojení Twitteru na kryptopeněženky poté, co populární tech bloggerka Jane Manchun Wong ve svém tweetu z 27. října spekulovala, že společnost již začala pracovat na prototypu peněženky, která podporuje vklady a výběry kryptoměn. To vedlo k prudkému nárůstu cen DOGE. V té době o 40 %.

Lior Yaffe, spoluzakladatel švýcarské blockchainové softwarové společnosti Jelurida, nedávno uvedl, že i kdyby Musk integroval Dogecoin na Twitter, nebylo by to moudré rozhodnutí:

I když se jim podaří vybudovat platební systém kolem Twitteru, existuje mnohem lepší blockchainová řešení než Dogecoin, ze kterých si můžete vybrat, pokud jde o bezpečnost, soukromí, chytré smlouvy a škálování.

Daniel Elsawey, generální ředitel a spoluzakladatel decentralizované burzy (DEX) TideFi, také nedávno uvedl, že i když je integrace možná, její využití na Twitteru bude přísně omezeno na platby:

Vzhledem k tomu, že DOGE nemůže přímo interagovat s chytrými smlouvami jako součást svého původního návrhu, řekl bych, že pokud nebude konkrétně použit jako možnost platby, související případy použití zůstanou nadále spekulativní.

Závěr

Kryptoměn, které by mohly být na Twitter integrovány, je mnoho, nicméně Elon Musk je velkým zastáncem právě Dogecoinu. Co myslíte? Spojí tuto meme měnu s oblíbenou sociální platformou?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: