Je „Golden Cross“ past a může být naopak vhodný čas prodat Bitcoiny?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Dle výsledků průzkumu, který na Twitteru provedl kryptonadšenec Thomas Lee, jen 24 procent kryptoinvestorů věří, že signál, který obvykle ukazuje na otočení trendu do býčího trhu, je past a že je teď dobrá doba prodat Bitcoiny.

Co je to Golden Cross, neboli Zlatý kříž, jak se počítá a jaký vliv mělo jeho objevení na ceny Bitcoinu naposledy, se dočtete v našem článku:

Golden Cross konečně potvrzen – blíží se obrat trendu?

Golden cross a past

Jelikož je Golden Cross typicky býčí signál, nepřekvapilo, že největší počet respondentů uvedl, že je vhodná doba na nákup. Ale nutno dodat, že to nebylo příliš přesvědčivé vítězství. Pouze 43% respondentů uvedlo, že zlatý kříž je zelená pro nákup a že očekávají růst cen Bitcoinu. Naopak celých 24 % uvedlo, že je to past a že je čas prodat. Celkově hlasovalo přes 3,700 lidí.

Podrobné výsledky jsou v tweetu níže:

Nálada trhu se obrací

Obecně je ale vytvoření prvního Golden Crossu od října 2015 považováno za pozitivní signál a to i navzdory tomuto průzkumu. Po posledním Golden Crossu trvala býčí nálada trhu až do počátku roku 2018.

I podle ostatních ukazatelů se zdá, že se nálada na trhu kryptoměn začíná obracet.

Víc k tématu jak číst grafy se dozvíte ve škole obchodování na webu Trading11.com.

Data od forexové firmy DailyFX odhalila, že 81 % traderů drží aktuálně long pozice. Podobná situace (jen ještě větší procento) panuje i u altcoinů. Přibližně 97,7% traderů je v čistě long pozicích u Ripple, 92,2 % u Litecoinu a přibližně 92,1% u Etherea.

Nový support na 5,300 USD?

Cena Bitcoinu se udržela na hranici 5,350 dolarů a zatím roste na 5,500. To podle vedoucího analytika společnosti EToro, Matiho Greenspana, znamená potvrzení býčího trhu. Bitcoin podle Greenspana upevnil svou pozici a vytvořil nový silný support na hranici 5,300 USD.

Převládne skepticismus a opatrnost?

Někteří investoři však přivítali formování Golden Crossu se skepticismem. Dokonce i v Leeově průzkumu 19 % respondentů uvedlo, že nevěří technické analýze a označují ji za „voodoo“.

Jako důkaz nespolehlivosti při použití technické analýzy k předvídání cen poukázal kryptoinvestor pod nickem @cryptorandyy na fakt, že v červenci 2015 došlo k dalšímu Golden Crossu, který ale skončil prudkým propadem ceny Bitcoinu. Ta spadla o téměř 50 %.

Závěr

Můžeme si podobnou anketu zkusit i mezi vámi, čtenáři. Co si myslíte o Golden Crossu? Je nyní lepší čas BTC nakupovat nebo raději prodávat? Anebo si myslíte, že ceny BTC vůbec nesouvisí s TA?

[poll id=“2″]

Co číst dále

[PŘEHLED TRHU] Bitcoin stagnuje a altcoiny padají – Proč je to tak?

Zdroj:
CCN.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: